Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A torpe karmosbeka, a tuzhasu...

A torpe karmosbeka, a tuzhasu gote, vagy az ekszerteknos etetheto granulatummal, tappal?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnem vmelyiket tartani,de irtozok attol,h.mindig elo kajat adjak nekik,kishalakat pedig vegkepp nem tudnek odaadni.

Fagyasztott kajat megeszik?

Tanacsokat kernek...


2012. máj. 13. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknősnek lehet venni különféle "tápokat" (van mindenféle kocka, vagy kis rúd alakú préselt "étel"), illetve szárított kis élőlényeket is (olyat nyugodtan vehetsz, semmi undorító nincs benne, hirtelen nem jut már eszembe, mik kaphatók de némelyik nem is igazán néz ki élőlénynek). Emellett néha vághatsz fel neki kis szalámit (pl. sonkát, parízelt).


A többi állathoz sajnos nem értek, ahhoz nem tudok hozzászólni.

De milyen fagyasztott kajára gondolsz? Pl. fagyasztott kishal? Szerintem ha hagyod kiengedni és felmelegedni akkor biztos jó úgy is, csak ne hidegen/jegesen add be nekik.

2012. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A törpe karmos és tűzhasú gőte eléggé úgy tűnt nekem, hogy csak arra ugrik ami mozog, tehát én élő tubifexel és élő szúnyoglárvával etettem őket. Nem hallal.


Most lehet hogy a béka evett volna fagyasztottat is, de a gőte az tuti nem, az még a szúnyoglárvát is csak akkor ette meg, ha a szája elé raktam egy csipesszel.


A törpe karmosbékát pedig halakkal tartottam együtt, és ő nem bántott senkit. Hát megnem mondom milyen halaim voltak akkor, szerintem molly, platty, ilyesmik.


Ő megölelte a kis tubifex adagját aztán ott őrizte alul és zavargatta el a halakat, mert ő lassabban evett, és a halak közben próbáltak lopni tőle.


De volt olyan is, hogy külön tartottam csak 1 békát egy tő növénnyel, egy gyenge kis szűrővel, de akkor is élő tubit kapott, volt középen egy gödör a kavicsban, mindig oda ment bele, ott bujkált :)


Teknőst fogalmam nincs, nem tartottam, de szerintem az a felvágottakat, a sonkát, párizsit is megeszi ha nincs más.

2012. máj. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor tartsál görögteknőst, vagy más növényevőt.

A ragadozóknak is meg kell(ene) adni azt, ami a természetes táplálékuk, ha irtózol tőle, akkor egyszerűbb, ha nem tartasz ilyen állatot, mert csak mindketten szenvednétek.

2012. máj. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

A vízi teknősök nagyon csúnya hiánybetegségeket kapnak ha mesterséges tápokkal eteted őket. A fő táplálékuk a fagyasztott egész kishal. Ha ezt megvonod tőlük, akkor akár halálos vitaminhiányt is képesek összeszedni viszonylag rövid idő alatt. Tehát nem kell hogy éljen, de mindenképpen friss halat kell nekik adni.

A kétéltűek meg eleve nem nagyon fogadnak el olyan táplálékot, ami nem mozog.

2012. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!