Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért meleg az akváriumomban...

Miért meleg az akváriumomban a víz?

Figyelt kérdés

Egy hete rendeztem be, de a hőmérő állandóan 27 fokot mutat. Melegnek tartom a vizet, már nem is megy benne a fűtés sem napok óta.

A hőmérőt aládugtam a hideg víz alá, akkor lement, szóval nem hiszem hogy azzal lenne a baj.

Szerintetek?


2012. máj. 16. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A világítás is melegít, plusz a szoba hőmérséklete is befolyásolja. Ha tető van rajta, akkor egy darabig vedd le, vagy legalább -ha van- az etetőnyílást nyisd ki, had szellőzzön. A fűtést nem kell ki-be kapcsolgatni, tudja az, mikor kapcsoljon ki, neked csak be kell állítani a hőfokot.

Attól is függ mekkora az akvárium. Nyilván 200 liter víz nehezebben melegszik fel/hűl le, mit mondjuk 30...


Még van egy heted a halak előtt, addig bőven lemehet, csak cserélj benne egy adag vizet, 20-30 százalékot.

Ha az sem segít, akkor szerelj egy kis számítógép ventilátort a víz fölé, és ahogy már említettem, ne fedd le teljesen.


Amúgy 27 fok annyira nem gáz, ha csak nem aranyhalat akarsz tartani. A gond azzal van, hogy most még nagy kánikula sincs, mi lesz akkor ha kint is lesz 40 fok...

2012. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De ha pl. külső szűrőd van, akkor olyat is csinálhatsz, hogy egy dobozon átvezeted a visszafolyó ágat, és a dobozba teszel jeget.... az is lehűti útközben.

A szűrő elé vagy a szűrőbe viszont ne tegyél jeget, mert az nem tesz jót a baciknak.


A vízbe is rakhatsz jeget... vagy jégakkut valahogy odatapasztasz az üvegre, kívülről.

2012. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

60 literes az akváriumom. Bent a lakásban 23-24 fok van. Reggel is olyan meleg a víz, pedig akkor nem megy a világítás. Már gondoltam mindenre, tényleg mi lesz nyáron? Megpróbálom nyitva hagyni az etetőnyílást, és cserélek benne 20% vizet, hátha segít.

Köszönöm az ötleteket!

2012. máj. 16. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyd állni a csap vizet egy napig -ahogy egyébként is kellene- az akváriummal egy szobában és mielőtt lecserélnéd, mérd meg annak is a hőmérsékletét... így legalább megtudod hogy most a szoba túl meleg, vagy valami az akváriumban okozza ezt a hőmérsékletet...
2012. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fűtő biztos, hogy nem kapcsol be?

Vagy a szűrőnek nincs baja, nem melegszik túl?

2012. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A semmitől nem megeszik fel.


Valószínűleg lámpa melegíti nappal, a tető meg olyan jól fedi, hogy ne is tudjon kihűlni. Jó a hőszigetelése neki.


Nálam pl a nyitott akváriumokban egy fokkal hidegebb a víz, mint a szoba hőmérséklete, de itt a lámpák magasabban vannak, tehát nem fűtenek semmit, no meg mivel párolog a víz ezáltal ki is hül egy kicsit, így nyáron nincs gondom, de ha már 30 ok van a lakásban akkor el az akváriumok tetejére rárakok egy kis PC ventillátort, ami fújja a vizet felülről, így azok lehűlnek 26 fokra.

2012. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg a szűrő is okozhatja, fogd meg, hogy meleg e.
2012. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Okés, megnézem a szűrőt meleg-e. Vadi új minden, bár tudom, hogy ez nem akadály... Ferplast Capri van, bluwave 03-as bio szűrővel. Tegnap az etetőnyílást nyitva hagytam, úgy lement 1 fokot a hőmérséklet.

Valószínűleg tényleg jól szigetelhet/zárhat a teteje.

Köszönöm az ötleteket:)

2012. máj. 17. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!