Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a faval, amit...

Mit tegyek a faval, amit dekornak vettem, es nagyon engedi a voroses szinet, illetve feher lepedekeket is latni rajta?

Figyelt kérdés

Mar egy hete aztatom,kicsit enyhult a viz elszinezodes,de most ilyen feheres szor szeru kepzodmenyedeket latni rajta.

Nem tudom,milyen,vasfa,vagy micsoda, ketszinu,egyik oldala sotetbarna,a masik feheres-bezs szinu.


2012. máj. 17. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A színét még egy darabig engedni fogja, a halaknak nem árt, sőt, némelyik kifejezetten jobban érzi magát benne, mert így nem olyan nyílt a terep, jobban elrejtőzhet. Vízcserékkel majd enyhül.


A fehér trutyi az csak a fa mélyén lévő szerves anyagot felzabáló bacik terméke. Egy darabig az is ott lesz, magától elmúlik. Ha nagyon zavar, akkor lekaparhatod/szívhatod, de vissza fog jönni párszor. Halakra szintén nem ártalmas, néhány algaevő faj bele is kóstol, amivel csak az a gáz, hogy ha felkavarja, akkor a vízben fog úszni a trutyi és az meg ronda.


Mindkettő teljesen ártalmatlan és normális folyamat. Idővel maguktól eltűnnek.

2012. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és szerintem nem vasfa, hanem mopani, legalábbis a leírásod szerint.


[link] Ilyesmi, nem?

2012. máj. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
illetve hülyeséget beszélek, az is vasfa, csak így specifikusabb... nem mintha számítana :D
2012. máj. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Le is moshatod róla a penészt.
2012. máj. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mopani gyökered van. jobb hetekig vödörben áztatni őket, mert marhára színeznek eleinte, később már nem, vagy csak nagyon minimálisan. a penész is elmúlik majd teljesen, nem árt az élőlényeknek, csak randa.
2012. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mondjuk én kifőztem a mopanit, kis darab volt, belefért egy nagy fazékba, így megúsztam a több hetes áztatást, színezést, trutyisodást... kb 2 órán át rotyogott, többször cseréltem rajta vizet...
2012. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Ha zavar a barna lé, használj aktív szenet az első pár hétben. Szépen megköti a csersavat. Ahogy írták mások, ártalmatlan, némelyik hal meg kifejezetten szereti ha ilyen a víz.
2012. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!