Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A képen milyen betegség lehet...

A képen milyen betegség lehet a növényen?

Figyelt kérdés

[link]

Még csak pár napja lett betelepítve az akváriumba, a boltból elhozva már ilyen volt, de csak pár levele ilyen és nem tudom hogy mi lehet ez. Félek, hogy tovább terjed vagy a többi növényem is megfertőződik. Esetleg hiánybetegség? Előre köszi a választ.


2012. máj. 17. 15:07
 1/6 anonymus54 válasza:
Hú hát hallod most megfogtál. De előszöris a boltban ahol vetted volt e elég fény-e a növényeknek. Nézd meg hogy olan neoncsöved van-e az akváriumban ami jót tesz a növényeknek nem árt nekik, ez is fontos lehet. Meg mindenesetre a táplálék és a vitamin hiány lehet az oka. Erre van megoldás lehet venni külön ilyen agyagos talajt vagy tablettát amit a növény gyökeréhez kell raknod.
2012. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az akvarium jol van tartva, tapozom őket és vilagitas is megfelelo, táp talaj is van benne, ami elősegíti a növekedést. A boltban eleg gyenge viszonyok mellett tartottak, tehát még várok rá par napot hogy alakul, ha rosszabb lesz kioperalom, csak jó lenne tudni mi lehet ez.
2012. máj. 17. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek a növénynek tök mindegy, hogy van-e táptalaj vagy sem, a gyökerein nagyon minimális tápanyagot vesz fel. Folyékony táppal kell "etetni". Valószínű valami hiánybetegség, de nem fogja megfertőzni a többit.
2012. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Ez igazából ilyen Microsorum dolog. Senki sem tudja, pontosan mitől van, kvázi normális jelenség, nem betegség.

Nekem akkor tűnt el, amikor lágyabb vízre váltottam, más ötletem nincs.

2012. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém ugyanígy néz ki, ajándékba kaptam, folyékony tápot használok és mintha nem terjedne a többi levelére..de még megfigyelés alatt kell tartanom kicsit..:)
2012. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem veszélyes a többi növényre. Valószínűleg túl sötétben volt a boltban, vagy nagyon egymáson voltak és a sötét mellé még elég tere sem volt, vagy esetleg nem volt neki megfelelő a víz.

Valószínűleg helyrejön nálad (idővel), vagy esetleg kipusztul, de a többi növényt nem fenyegeti veszély.

Ha aggódsz kiveheted, de még van esély rá, hogy helyrejön, érdemes lenne másik akváriumba tenni addig, ha van erre lehetőséged.

2012. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!