Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 450L Akváriumba "így" elég a...

Darkkingdom kérdése:

450L Akváriumba "így" elég a szürés?

Figyelt kérdés
Én kérdeztem egyszer hogy egy ekkora akváriumba akarok tartani márvány sügért!irtátok hogy milyen szürésem legyen,amit értettem is...!De amig kicsik addig egy 1000l/h szürö elég kezdésnek és elég oxigént juttat nekik a fodrozással hogy ne keljen levegöztetö külön?Jelzem újra, még KICSIK,addig elég egy darabig és késöbb mégegy szürö?
2012. máj. 19. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a gáz hogy te kompromisszumot akarsz belealkudni az akváriumba. Milyen szűrőről van szó? Már csak azért mert külső szűrőt használsz jó nagy szűrőtérfogattal, akkor igen még jó is lehet. De belső szűrőt felejtsd el. ja és az a víz rendesen fodrozódjon ne csak amolyan lágyan.
2012. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok kompromisszumot kötni hanem arra céloztam hogy még kicsik elég-e anyi szürés és majd késöbb vennék még egy 1000l/h szüröt!ne haragudjátok nem írtam,Külsö szürökröl beszélek!a késöbb az nem évek hanen pár hónap!csakhogy egy darabig elég-e?
2012. máj. 19. 21:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább tegyél bele egy kisebb belső szűrőt is, aminek csak annyi a lényege, hogy nyomja nekik a levegőt bele, tehát arra húzd rá a kis levegőcsövet. Kipróbálhatod anélkül is, de akkor a figyeld a halakat, és legyen kéznél az a vacak.
2012. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk arra én is gondoltam hogy egy belsö szüröt bele ami levegöztet az már nem nagy költség!Értem!Nagyon Megszürt akváriumot akarok!Tehát egy Külsö amit írtam meg egy belsö ami levegöztetés céljára van (és igy halkabb mint egy levegö pumpa) akkor pár hónapig úgy elég és idövel veszek még egyet?Hable a te válaszod vártam is mert mindig segítesz :) köszönöm!de az elsönek is köszönöm :)
2012. máj. 19. 22:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagy egy AT-305-öt tegyél bele hogy erőteljesebb legyen a vízforgatás és akkor talán nem kell külön levegő:

[link]

2012. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez akkor lenne nagyon megszűrve, ha csinálnál mellé egy 70-100 literes akváriumot és azt szűrőanyagokkal raknád tele és azon vezetnéd át a vizet, de az egy rakat helyet foglalna, gondolom nem fogod megcsinálni.


Szóval akár több külső szűrőt is bele lehet lógatni a későbbiekben nyugodtan.


Vagy pedig sűrűbben kell cserélni a vizet.

2012. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy venni egy műanyag hordót és telerakni szűrőanyagokkal és azon átnyomni a vizet valahogy.
2012. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát megcsinálni megcsinálnám de ez is ki van tetriszezve!nagyobbat akartam de enyi fér be!ahogy irtad egy elözö kérdésemhez 2 darab minimum 1000l/h tudom hogy nem agyon szürt lenne de már csak jó lenne!


Annyit még hogy használtan érdemes venni szüröket?ami szép állapotban van az valószínü müködik is?mire kell figyelnem ha használtan újszerüt vennék?

2012. máj. 19. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég lesz 1 külső egyelőre. (de egy belső tényleg nem árt)

Használtnál arra figyelnék, hogy ha kopott, vagy ferde a tengelye, hangosan fog zúgni kerregni, szóval előtte tisztázni kell, hogy ha ilyen baja van, akkor milyen garancia lehetőségeid vannak.

2012. máj. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A külső szűrőmet újan vettem, 2 év alatt nem látok változást. Hangja nincs. Nem tudom milyen lesz ez 5 év múlva.


Belső szűrőt és vízpumpát vettem már használtan, annak a tapadókorongja volt megkeményedve (leesett a falról), de működik az is hangtalanul. Azt fellógattam egy szál drótra, úgy ottmarad.


Vettem egy használt 2000 L/órás felnyomó pumpát is, de az az egy zúg. Tengeribe akartam tenni. Amikor vettem ugye ezt nem próbáltuk ki. Olcsón adták. De el tudom képzelni róla hogy azért zúg mert erősen nyomja a vizet, és nem azért mert hibás. Valahogy rezeg, és ha hozzáér az akvárium falához akkor az még jobban felerősíti a hangját. Nem is használom semmire. Utána inkább vettem 2db 1200 l/órás körülit. Azok kisebbek és nincs hangjuk.

2012. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!