Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Co2 olcsón? Házilag?

Co2 olcsón? Házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok kész a Co2 palackom, szeretném kikérni a véleményetek. Működése a fotón látszik, roppant egyszerű.

(nyomásmérő órát csak használtat találtam, és a nyomáspróbáról még maradt benne víz, légyszi ennyi hibát engedjetek meg.)

Hozzávalók.: Egy palack, ami az esetemben 4mm falvastagságú Ko-s (saválló) csőből készült. Egy visszacsapószelep közönséges szódás szifonból, Festo csőcsatlakozók a hozzávaló csövekkel, Tűszelepes szabályzó, és nyomásmérő óra. Íme a kép:

[link]



2012. máj. 24. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Na és mi a kérdés?
2012. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vélemények. Ennyi.
2012. máj. 24. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Jól megcsináltad. Nem semmi meló lehetett.


Én azért félnék tőle, mert mi van ha az egyik varrat elenged és belerobban az arcodba. Persze a szifonban nincs olyan sok co2. Gondolom sűrűn kell tekergetni majd bele.

2012. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem fog az arcomba robbanni, ugyanis nem az elsőt hegesztettem már. ( mármint nyomásra tervezett csövet )

Munkám során nagynyomású ammónia, és gőzvezetékeket is hegesztünk. És azok 8-16 bár nyomással dolgoznak. A 6g os töltetű szifonpatron max 1,2 bár nyomást idéz elő ebben a palackban. Ami szinte tökéletes, ugyanis 8-10 óra alatt ürül ki a palackból. Mikor felkapcsolom a világítást nyomok egy patront, és már rendben is van a dolog.

2012. máj. 25. 14:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja igen egyenletes szabályzásra nem tökéletesen megfelelő a tűszelepes szabályzó, de amíg nem szerzek be egy kis reduktort addig marad.
2012. máj. 25. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól néz ki,


Nem tudom mennyi pénzt fektettél bele de ennyi pénzzel és energia belefektetéssel nem egyszerűbb,gazdaságosabb, biztonságosabb venni egy bolti palackot?


Egyébként tetszik a megoldás, bár én félnék mellette :D

2012. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mennyibe került? 250 forint a tescóban a patron és ennyi.

A szó szerint értsd "0" forint.

2012. máj. 25. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor nem szóltam XD
2012. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én hoztam egy ilyen Kayser reduktort a melóhelyemről és ez nagyon jó. Ez hegesztős reduktor, de akváriumhoz használom, és percizen lehet vele állítani a nyomást. Nekem ingyen volt, de szerintem nálunk olcsóbb, csak nincs fent a honapunkon. Ezért csak itt találtam képet:

[link]

2 évig használható biztonságosan, utána elöregszik a tömítése, de azt lehet cserélni (nemúgy mint a gyári mini akváriumos reduktorban). Ez annál sokkal profibb.


Szal ez a gagyi akváriumos, ilyet nem érdemes venni:

[link]


A másik, meg ha egy ilyen diffúzort raksz a cső végére, ennek a kerámiaporlasztója tényleg nagyon apró buborékokat fúj, ez jó és a másik előnye hogy nem engedi visszafolyni a vizet az akváriumból a palackba: [link]

2012. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen diffúzort még kell beszerezzek, reduktort pedig egyszerűen megoldom, hiszen nyomásmérő órám már van. (csak arra kell hogy tudjam van e a palackban nyomás) Szabályzót pedig olyat fogok használni amit a takarító állomásoknál is alkalmazunk, igaziból úgy kell elképzelni mint egy kis reduktor óra nélkül.
2012. máj. 26. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!