Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel erősíthetném meg olcsón...

Mivel erősíthetném meg olcsón és valóban hatékonyan az immunrendszerem? Lehetőleg házilag kivitelezhető megoldást szeretnék, amit egy nagyon szegény ember is előteremthet.

Figyelt kérdés
Évente többször megfázom, a legminimálisabb terhelésre is elkapok valamit, ami szinte minden alkalommal csak súlyosbodik. Gyűlölöm, hogy a semmit érő patikai vackokra szorulok, amik felháborítóan méregdrágák. Így is szegény vagyok, de minden pénzem rámegy szinte, ha megbetegszem. Olyan nincs, hogy egy megfázásomból ne legyen bakteriális felülfertőződés, erős fülfájás, hetekig tartó nagyon erős torokfájdalom. A sebeim alig gyógyulnak, általában is ritkán érzem igazán erősnek, tettrekésznek magam.
2011. dec. 15. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok zöldség, gyümölcs ;)
2011. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el egy teljes kivizsgálásra? Az hogy a sebeid pl. nem gyógyúlnak, az nagyon nagy baj, még cukorbetegség is lehet mögötte...

Valami nagyon nincs rendbe a szervezeteddel....

2011. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lassú sebgyógyulás nekem is gyanús. Egyébként nekem azóta van a topon az immunrendszerem, hogy minden munkanapon sportolok: biciklivel járok mindenhova. Ráadásul spórolásnak se utolsó, mert nem kell se buszbérlet, se benzin.
2011. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pont nem hiszek a reklámoknak, mert szerintem nem úgy van az, hogy ha valakinek erős az immunrendszere, azt minden elkerüli, vagy ha mégse, hamar és könnyen gyógyul. Aki pedig évente többször beteg, annak gyenge. Ez nincs így.

De nálad mégis valamiféle immungyengülés állhat fenn (még szerintem is :D ), mert azért ezek a szövődmények, amiket felsoroltál...

A lassú sebgyógyulás (mint az immungyengülés is) valami vitamin vagy ásványi anyag hiányának következménye lehet esetedben.


Egy laborvizsgálatot kérj a háziorvosodnál, mert ha valamiből kevés van, akkor valószínűleg tud segíteni - már ha lelkiismeretes, és foglalkozik a dologgal.


Én pár éve nem foglalkoztam az egészségemmel, elég keveset voltam levegőn - pedig még volt nyaralónk is, a mozgás abból állt, hogy sok távot BKV helyett gyalog tettem meg, de semmi más mozgás! Na jó, volt némi mozgás, de igencsak kevéske volt. Egy fiatal szervezet többet igényel.

Semmi zöldség-gyümölcsöt nem ettem egy ideje, és a vitamintabletta is kétszer annyi idő alatt fogyott, mint amennyi tabletta volt a dobozban. :D


Kb. idei év elejétől rendszeres(ebb)en mozgok, főleg nyáron. Minden nap minimum kétszer eszek zöldséget vagy gyümölcsöt. Ezek piacról vannak, ott parasztoktól, és nem a multiban az agyonvegyszerezett, nem friss külföldi vackok.


Nekem segített, pl. az elmúlt pár évben már száraz volt a bőröm, idén minimálisan szárad, pedig volt már hideg.


Előtte egyik évben olyan is volt, hogy fél éven keresztül volt kb. két teljes hónap, amikor nem voltam beteg.


Szóval egy ilyen életmódváltást tudnék javasolni, az biztosan segítene.

Meg a labor...

2011. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia szerintem is mindenképpen kérj egy teljes laborképet, ami nagyon jó immunerősítő az a cékla /úgy a legjobb, ha főződ és pucolod meg,/ abba resszelj bele répát, ezenkívűl bár közhelyes de rengeteg gyümölcs a grapfruit a legjobb nem tudom hányfajta gombát vírust és bacit öl, ezt már a felvilágosultabb dokik is elismerik, továbbá a fűszernövények petrezselyem, baci és vírusölő, főzd bele a húslevesbe, és edd is meg, petrezselymes krumpli stb. továbbá a bazsalikom is hasonló. Ja meg amit ajánlok az ásványvíz nem tudom hogy lehet e de leírom hogy szerintem a Theo.....dora a legjobb szénsavmentesbe, nagyon magas az ásv. anyag tartalm, és nem is túl drága.

remélem tudtam segíteni.Javulást!!!!!!!!!!

2012. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!