Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent, ha megtörik a...

Mit jelent, ha megtörik a bettám uszonya?

Figyelt kérdés

Beteg vagy valami megtörhette neki? Kavics vagy esetleg a szűrő...? Fogalmam sincs, mit jelenthet. Alapból rojtos alul az uszonya, de most az egyik visszahajlott, és V-betűt formál. Ő a fiú bettám. A lány külön van, neki a hátuszonyán van ugyanez... Nem értem, mi lehet velük. Valaki tapasztalt már ilyet?

Nem fakók, jó étvágyuk van, nem kacskáznak.


2012. máj. 26. 10:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy a hímnek mintha lenne egy apró dudor a szája sarkánál. Akkor valamilyen betegség :( De nem találok ilyet a leírások közt...
2012. máj. 26. 10:43
 2/6 kzs ***** válasza:

Az én aksimban nem volt ilyen betegség soha, úgyhogy csak tippelni tudok... szóval a Sera Omnipurt nem próbáltad?

Ez sokféle betegségre jó, lehet hogy erre is.

Ha akarod, próbáld ki...

2012. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pár napja elmentem boltba (tettem fel nem rég kérdést, de nem tudtak semmit ajánlani), ott adtak malachitzöldet meg metilénkéket, ezeket feles arányban becsepegtetni. Tegnap volt a 3. nap, cseréltem 50%-ot mindkettő halnál, megint adagoltam a mennyiséget, de semmi változás, sőt mára kijött a dudor a hímen... Azóta nem kaptak enni mondjuk, de előtte vadászták a kaját.

Ha a köv. két napon sem lesz változás, akkor egy kis pihi után Omnipur lesz... Nem tudom mi mást lehetne, sehol nem írnak ilyen "törésről" vagy bármi hasonlóról... :(

De köszönöm a választ!

2012. máj. 26. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal hagyd abba az antibiotikumok használatát!
2012. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez marhára előrevitt... Akkor hagyjam őket elmúlni, és nézzem végig vagy mit vársz?

Nem kapok segítő választ sehol, mikor meg már kezelem őket, akkor "JAJNE mitcsinálsz??" Csodás.

2012. máj. 26. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Előző vagyok.

Nem tudom, mi baja a Bettádnak, de bakteriális fertőzéstől nem törik el az uszonya. Az uszonyrothadásnak más tünetei vannak. Tehát az antibiotikum valószínűleg nem használ. Pláne, hogy a nősténynek külön vízben ugyanekkor ugyanilyen tünetei vannak.

Na most antibiotikumot kizárólag olyan esetben szabad használni, ha tutira az kell, mert totál hazavágja a biológiai szűrést, és sok esetben még tovább ront a helyzeten, az sem ritka, hogy abba pusztul bele az állat.


Szóval nem ismerem ezt a tünetet, így ebben nem tudtam segíteni, az viszont elég valószínű, hogy az antibiotikummal csak ártasz, tehát azt tudtam csak javasolni, hogy azt mindenképpen hagyd abba, amíg ki nem derül, hogy valóban mi a baja, és milyen kezelést igényel.

Elnézést, hogy ennyit is segíteni mertem.

Egyébként sokkal valószínűbb, hogy valami gombás/parazitás megbetegedés lesz.

2012. máj. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!