Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A márvány sügeremnek 1 hete...

A márvány sügeremnek 1 hete napról napra elkezdett szakdozni az oldal uszonya mi lehet ez SOS?

Figyelt kérdés
van mellete 1 papagáj sügér de mér vagy egy hónapja és szerintem az nem lehetett mert jól megvannak és nagyon kicsi harapás szerü szakadások vannak rajta (szerintem valami betegség lehet )am rendesen eszik meg müködik a hal (márvány 8 cm és a papgáj 10cm ) 320 liter
2011. okt. 21. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Úszórothadás. Rossz vízminőségre, stresszre utal. A szűrésed rendben van? Vízcserék?

Kezelni kellene:

[link]

2011. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szűrésem rendben tesztet multhéten végeztem tökéletes volt akk mi lehet látszólag nem zavarják egymást a papagáj sügérrel lehet hogy mégis ?
2011. okt. 21. 22:39
 3/4 404 ***** válasza:
Ez betegség. Fertőtleníteni kell a halad. Lehet kapni állatkereskedésben fertőtlenítő oldatot, azzal kezeld. Csak mond el az eladónak a problémát, és tudni fogja miről van szó. Már egyszeri kezeléstől javulásnak fog indulni figyeld meg.
2011. okt. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
84%

A papagáj sügér nem lehet a bűnös, azzal a szerencsétlen formájú szájával jó ha enni tud, csipkedésre esélye sincs. Kicsit nő a márvány, és reggelire szét fogja szedni a papagájt.

A helyedben a szűrésed körül keresném a baj forrását, húsevő halaknál könnyű lerontani a vízminőséget.

2011. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!