Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert halt ki az osszes guppim?

Miert halt ki az osszes guppim?

Figyelt kérdés
4 honap leforgasa alatt az osszes guppim elhullott,mas halaknak semmi baja,meg a legerzekenyebbnek mondott ostoros kalaszhalak is jol elvannak.A guppik viszont meghaltak,volt,amelyik sorvadt,mint a fatyolbetegsegnel,volt amelyiken viszont semmi nem latszott,szine sem ment el,evett is elotte,aztan egy ora mulva mar meg is halt.Mi lehet ez?Azt mondjak,ok a legellenalobb halak,nem ertem.Mondjuk mar nem probalkozok ezentul guppival,maradok az ostoros kalasznal.
2012. máj. 26. 16:26
 1/3 YourDestiny ***** válasza:
Írj valamit a tartási körülményekről. A túl hirtelen elhullás márpedig ammóniamérgezésre utal. Mekkora helyen vannak a halak és milyen halaid vannak? A szűrés rendben? Attól, hogy egy hal viszonylag igénytelenebb, még nem biztos, hogy tolerálni fogják az általad megteremtett tartási körülményeket. Nincsenek olyan halaid, amelyek megcsipkedhették az uszonyait?
2012. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tobbfelekeppen tartottam oket,nem egy akvariumban tortentek ezek a halalozasok.Ammonia 0 mindegyikben.

Eloszor 100 literes akiban volt 6 guppim,8 neon.Nem volt zsufolt.Abbol kb.hetenkent hullott el mind.

Aztan felneveltem 4 kicsit,kb.3honapig szepen elvoltak,aztan kezdtek elpusztulni,egyenkent,kb.ok is hetente,kethetente mentek el.

Utoljara masik akibol 5 endler guppi halt ki,az utolso ma reggel.Semmi nem latszott rajta,szine eroteljes,uszonyai normalisak voltak,este meg ravetette magat a kajara,elelmes volt.Nem egy helyrol vettem oket,es honapokig eltek nalam,mielott elmentek.

Ugyanugy csinalom a vizcseret,ugyanazokkal a kajakkal etetek.

2012. máj. 26. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Másra is le kéne tesztelni a vizet, pl nehézfémekre. Esetleg egy aktívszenes szűrés jól jöhet időnként, ilyen rejtélyes pusztulásoknál.
2012. máj. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!