Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A terhes guppim elég idegesen...

A terhes guppim elég idegesen viselkedik. Mennyi lehet hátra a szülésig?

Figyelt kérdés
Szegény picikém nagyon ideges és "megtámadja" az őt követő hímet és néha a többieket is megijeszti. Eddig nagyon bèkés volt, ez utalhat arra, hogy nemsokára szül? (amint lesz egy kis időm töltök fel képet) Ez az első alkalom, hogy kicsik születnek ezért nem tudom pontosan. Mindennek utánanéztem de rettentően bizonytalan vagyok. Mi számít nagy hasnak?

2012. máj. 17. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam,hogy szülés miatt lenne ideges.

Szerintem nem azért,de ajánlatos már most külön tenni mert a kishalait megeheti a többi hal és ha megszült,rögtön tedd el a kicsiktől mert az anyahal is megeszi őket.

2012. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én bent szoktam őket hagyni... Pont tegnap szült az egyik, és azóta 25-öt sikerült megszámlálnom, kint van a többi nagy hallal (6 nagy van és vagy 50 kicsi), de egyik sem kergeti meg a piciket... De legelőször láttam én, hogy megettek 1-2-őt. Ígyis-úgyis rengeteg marad...


Az én anyaguppijaim is elküldenek mindenkit maguk mellől és csak "tátognak". Olyan, mintha zihálnának, egy helyben vannak és nagyon szögletes a pocakjuk. A fekete pöttyök meg még lejjebb ereszkednek. Tegnapi megfigyelésem, hogy az ivarnyílását is jobban látod. Mintha nyitva lenne teljesen, épp ezt figyelgettem, erre kipottyant 4 kishal.

A másik anyaguppi is "elijeszt" mindenkit, ha úgy van. Aztán a növénybe potyogtatja a kicsiket... :)


Általában sötétben szülnek, lehet éjjel már le is babázott a tiéd. Nálam mindig délelőttre időzítenek... :)

2012. máj. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem lettek picik az éjjel, valószínüleg kevesebb, mint egy hét lehet hátra. Ráadásul kiderült, hogy két mollim is terhes :D Mozgalmas lesz a következő 2 hét :))
2012. máj. 18. 14:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Veszek nekik szülőszobát a biztonság kedvéért. :)
2012. máj. 18. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!