Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a késhalamnak?

Mi baja a késhalamnak?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy szellemkéshalat, de amikor beraktam az akváriumba csak eldőlt és az oldalán feküdt. Már így van pár órája. Lélegzik, meg néha hullámzik a hasúszója, de az oldalára van dőlve. A hőmérséklet normális, búvóhely lenne, ha használná. Korábban is tartottam késhalakat, de ilyen még nem volt.


Az igaz, hogy már a zacskóban is így feküdt. Kb. egy háromnegyed óra volt a hazaút is. Plusz nagykerből hozattam, tehát azóta nem volt kicsomagolva. Amúgy angolnákkal volt egybecsomagolva.



#kéhal
2012. máj. 30. 20:56
 1/6 Platypus ***** válasza:
Fokozatosan szoktattad át az új vízhez, vagy csak vártál a hőmérséklet miatt egy kicsit, aztán átöntötted? Ha ez történt, akkor a szállítástól eleve megviselt hal sokkot kapott. Utólag már nem nagyon lehet segíteni a dolgon, vagy túléli, vagy nem.
2012. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, rendesen, ahogy kell, de mondom, már a zacskóban is ilyen volt.
2012. máj. 30. 21:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Na, végre elkezdett mozogni. Hirtelen feléledt. 6 órába telt neki. Megkönnyebbültem. Nagyon szép állat.
2012. máj. 30. 21:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Nabsszus, most meg az üregben csinálja ugyanezt. :(
2012. máj. 31. 00:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egyszer egy hasonló esetem, de nem késhallal.

Hoztam 2 halat zacskóban és az egyik ki volt dőlve a zacskóban, pedig a boltban még jól volt. Arra tudtam gyanakodni hogy amikor berakták a zacsiba akkor kaphatott egy ütést az úszóhólyagjára, vagy valahogy menet közben, mert mondjuk én biciklivel hoztam haza, egykézzel bringáztam, másikban a zacskó hal, de én vigyáztam vele. Aztán az a az egy hal pár óra mulva meghalt.

2012. máj. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szrencsére túlélte. Már életerősen lebeg az egyik farönkben. Neked milyen halaid csinálták ezt? Cápaharcsák? Mert cápaharcsánál nálam is volt hasonló. Viszont én a késhalra sose úgy néztem, mint azok a hú de kényes állatok. Mindig is volt és mindig is lesz. És mindig is sikeresen tartottam őket. Barna késhaltól a szellemig. Ez is inkább a túl sok zötyögéstől lehetett. Nagykerből barátomhoz, onnan meg hozzám, egy zacskóban, 3 tüskésangolnával... Megviselhette.
2012. máj. 31. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!