Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MIért ölik meg a nőstény...

MIért ölik meg a nőstény guppikkat a halaink?

Figyelt kérdés

Csak kis halaink vannak, neonhalak, valami ugyan olyan mint a neon csak barna, pár molly és guppik. A mollykat és a guppikat nemrég vettük, a guppik párban voltak szín szerint. Egy idő után naponta vagy 2 naponta halott guppikat találtam a víz tetjén. Volt olyan amelyik úgy nézett ki mint akit "cápatámadás" ért, ki volt harapva a bele.


Csak most hogy már pár napja nincs elhalálozás tűnt fel, hogy elfogytak a nőstények, csak a hím guppik maradtak meg. Ezek szerint az össze ami meghalt nőstény volt. Igazából nem tudom hog ya többi hal ölte-e meg vagy valami más, de amikor épp észrevettem a lebegő tetemeket akkor előfordult hoyg csipkedték a többiek....


2012. jún. 1. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a mollyk csipkedték meg őket.
2012. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A guppikat nem párban kell tartani, hanem több nőstény kell 1 hímre. Párban tartva túlhajszolják a nőstényeket, így azok kimerültek és stresszesek lesznek, és így könnyen áldozatul esnek más halaknak.

De más is lehet a háttérben, csak máshoz nincs elég infó.

2012. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!