Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek a Balatonból...

Szerintetek a Balatonból származó növény beültethető az akváriumba? Nem káros a halakra nézve?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tanácsos élő vízből növényt betelepíteni egy akváriumba, mert rengeteg károkozót, élősködőt vihetsz be egy zárt biológiai élettérbe ami szélsőséges esetben hazavághatja az egészet.
2012. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még akkor sem, ha rendesen lemosom/fertőtlenítem??
2012. jún. 2. 17:13
 3/6 bamboochatheone ***** válasza:
A Balaton hidegvizű tó, szóval maximum kerti tóba vagy aranyhalas akváriumba fertőtlenítés és karanténozás után.
2012. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen növényről van szó? A legtöbb 1-2 hét alatt elpusztul az akváriumodban.

Amúgy egy tömény neomagnolos fürdő és 2 hét karantén után lehet próbálkozni...

2012. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam, fertőtlenítéssel, de nem szerették a nyári "fűtött" akváriumot, na meg a bazalt aljzatot sem...
2012. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Általánossággal a balatoni növényekkel az a baj, hogy a legtöbb hínárféle vagy békaszőlő, és ezek nagyon fényigényesek. Egyedül az érdes tócsagaz az, amivel érdemes próbálkozni, a megfelelő fertőtlenítés után.
2012. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!