Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan neveljem a kikelt...

Hogyan neveljem a kikelt aranyhalakat?

Figyelt kérdés
Nemrég leívtak a kerti tavamban az aranyhalak és mivel láttam, hogy megeszik az ikrájukat, kivettem egy keveset. Pár nap múlva ki is keltek és, az lenne a kérdésem, hogy mivel etessem őket hogy növekedjenek? Jelenleg még nagyon aprók alig pár mm hosszúak, ezért gondolom kis méretű táplálékra van szükségük.
2012. jún. 7. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell őket külön etetni, a tóban bőven találnak táplálékot maguknak.
2012. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Keltess artemiát.
2012. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helló!


Pár hete én is ebben a cipőben jártam :D Én átraktam őket egy 20l-es akváriumba. Először kiszedtem belőle 1-2 liter vizet és ezt pótoltam tóvízzel mert abban vannak mikro élőlények amiket megesznek. Ezt naponta csináltam utána aztán kaptak főtt tojás sárgáját. Aztán vettem nekik növendék díszhaltápot és algakockát. Algakockából naponta morzsolok nekik le egy keveset és a növendék tápból pedig mintha megsóznám a vizet 2 csipettel :D Most vannak kb 50-en és már 1cm körüliek.

2012. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha a tóba visszatenném őket megennék a nagyok, bár abban is már kikeltek, de ott kevesebb az esélye hogy megmaradjanak.Vettem tegnap nekik díszhalaknak való Tetra növendéktápot.Viszont ez jó ötlet hogy a tó vizéből vegyek, nem gondoltam még rá! Egyenlőre maradnak a vödörbe, akvárimban jelenleg más halak vannak és félek hogy beszívja őket a szűrő.
2012. jún. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!