Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mibe neveljem fel a kishalaimat?

Mibe neveljem fel a kishalaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van egy 54 literes akváriumom, és tegnap láttam benne egy kishalat. Valószínű, hogy lesz több is, és fel szeretném nevelni őket.


Mibe rakjam őket? Milyen az a nevelőháló? Vagy a szülőszoba?

Valami olyat szeretnék, hogy a nagyhalakkal együtt legyenek az akváriumba, persze elkerítve tőlük. Ezért gondolkoztam el a nevelőhálón, vagy a szülőszobán, de pontosan nem tudom, hogy melyik milyen.

Elmagyaráznátok, hogy melyikbe lehet őket felnevelni?

Köszönöm :)



2011. dec. 7. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

nevelő háló= majdnem mint a szúnyog háló,olyasmi


a szülő szoba pedig egy másik akvárium.

szerintem ne használd azt a módszert hogy ugyanazon akvárium félbe szelve(vagyis elkerítve)mert sok ha "be stesszel ha kaját lát és nem tud oda menni és magán is bajt tud okozni ha nekimegy az üveglapnak amit odatettél vagy rácsot vagy akármit...

gondolkodj el,egy vagy két napig amíg nem szerzed be a ciccokat addig egy hatalmas befőttes üvegben is kihúzzák DE ez legyen téglalap alakú és min. 8 literes

2011. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még soha nem láttam 8 literes téglalap alakú befőttesüveget :D


A nevelőháló egész jó megoldás, de elég kicsi, olyan 2-3 liter a térfogata. Tehát túl sokáig és túl sok hal nem nevelhető benne. Mondjuk azt mondom, hogy 6-8 guppi maximum 1 hónapos koráig. Nem fognak bestresszelni és kárt tenni magukban ha kaját látnak, ez hülyeség... De mondjuk egy kis jávai mohát illik betenni hozzájuk.


Viszont sokkal jobb lenne a neveléshez egy 30 literes külön akvárium egy kis szivacsszűrővel. Ez megvan 5000 Ft alatt (a nevelőháló olyan 1500 Ft), van árban egy kis különbség, de ha többször is szeretnél halat nevelni a jövőben, akkor mindenképpen megéri.

2011. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem tegnap született 35 kisguppi úgyhogy most egy 5 literes aksiban vannak.Egy hét múlva meg átteszem őket egy 20 literesbe ha meg megnőnek mennek a 100-asba :)
2011. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :))
2011. dec. 9. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!