Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » . Van 4 guppim.2 plattim és...

Juhász Cili kérdése:

. Van 4 guppim.2 plattim és egy fekete mollim szombaton 20 %vizcserét csináltam és tettem hozzá sera florenát, tegnap az egyik plattim meghalt. Ma reggelre a párja eltünt sehol sem találom. Mivel kezeljem a vizet hogyan találjam meg az eltüntet?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a többi nem mutat tüneteket, semmivel ne kezeld a vizet, könnyen többet árthatsz, mint használnál.

Érdemes lenne letesztelni a víz értékeket, amire csak lehet.

2012. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Ennyi alapján bármi lehetett a hal baja. De ha fogadni kéne, azt mondom, ammóniamérgezés a nem megfelelő méretű akvárium és a hiányos szűrés miatt. Ha leírod az akváriumod adatait, akkor tudunk segíteni, mi lehetett a baj. Tehát: mekkora, mennyi és milyen halak vannak benne, milyen a szűrése, hogyan szoktad takarítani a szűrőt, és milyen gyakran cserélsz vizet?


A sera florena növénytáp, ha betartod az adagolását, nem árt semminek, de nem is szedi ki a klórt a csapvízből. Arra a serától aquatan való, és mindegyik gyártónak van erre terméke. De ha állni hagyod a cserevizet egy estét, az is elég a klór ellen.

2012. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Diversa 40 az akvárium. claro 300 a szürő, sera aquatannnal és nitriveckel kezeltem a vizet? köszi
2012. jún. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!