Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem baj, hogy az akvárium...

Nem baj, hogy az akvárium éjszaka teljesen sötét?

Figyelt kérdés
Mert nem akvárium szettem van, csak egy sima akvárium, és szeretném tudni, hogy ez nem gond-e.
2012. jún. 11. 19:08
1 2
 1/12 Doruss ***** válasza:
100%
Dehogy baj! A halaknak is kell sötét, pihenés, ők is alszanak. Az lenne a baj, ha mindig világos lenne.
2012. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az akváriumnak éjszaka sötétnek kell lenni. Természetes élőhelyükön is sötét van éjszaka.

Én minden nap kikapcsolom a világítást.

2012. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nyáron lehet, hogy lesz olyan nap, amikor egész nap le lesz húzva a redőny, mert különben felforrósodik a szoba. Ez gond?
2012. jún. 11. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden este lekapcsolom a villanyukat. Nem is értem, hogy néhányan miért égetik egész este is a fénycsöveket. Olyan aranyosak a halak, amikor már régóta sötétben vannak, teljesen kábák, hozzájuk lehet érni, mert szinte teljesen kikapcsolnak. :) Szükségük van nekik is a pihenésre, szerintem te sem láttál még olyat, hogy egy tóban, óceánban éjszaka esti világítás van. Nem természetes, ha éjszaka is világos van.
2012. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
20%
Az soha nem gond.Nekem is csak egy sima van,de lélegeztető készülék mindenképp legyen benne.Sőt van olyan hal amit észre vehetsz hogy csak reggel,vagy csak este jönnek elő!
2012. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Miért lenne gond? Gondolom ha már halakat tartasz, akkor vannak növényeid és így fénycsöved is a számukra. Azt kell naponta 8-10 órára felkapcsolni, ehhez semmi köze annak, hogy a szobában sötét van-e. A természetes fény amúgy sem lenne elég a vízinövényeknek.
2012. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én attól tartok, hogy a kérdezőnek semmilyen világítása nincs. Az pedig gond, mert akkor a növények sem maradnak meg, ezáltal pedig a halak egészsége is romlik. Világítás nélkül értelmetlen akváriumot tartani.
2012. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen..nincs! Nekem azt mondták, hogy aranyhalak mellé nem muszáj igazi növény. Vagy ez nem így van?
2012. jún. 11. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Közel sem így van, ezt egy hozzá nem értő kókler eladó mondhatta. Kellene egy armatúra fénycsővel, elég olcsón megoldható. Aztán mehet alá anubias, microsorium, hólyagos vízikehely és még néhány keményebb levelű növényfaj.


A nagyobb gond az, hogy a következő tippem (ha már világítás nincs az akváriumon), hogy nagyon kicsi lesz a helyük. Aranyhalat 100-150 liter alatt tartani tilos, de 200 litertől ideális. Ehhez pedig már külső szűrő is kell, ami megint csak 20-30 ezer forintnál kezdődik.

[link]


Ha nem vagy felkészülve erre, akkor sajnos el kell ajándékoznod a halakat, mert halálra vannak ítélve.

2012. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az nem muszáj ,hogy igazi növény legyen.Nekem is mű van ^^.
2012. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!