Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Feltétlenül kell fűtő az...

Feltétlenül kell fűtő az akváriumba?

Figyelt kérdés
milyen típusú halaknak kell?Gondolom nyáron,panelba(persze nem az ablakba a tűző napon)kellően fel tud melegedni egy 110literes.
2012. jún. 13. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyáron totál fölösleges.


Télen meg ha van 24 fok a lakásban, akkor nem kell. Te tudod mennyire fűtesz otthon.

2012. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hőmérő sajna eltűnt,fűtőnek nem láttam hasznát,csak mindenhol olvasom,hogy kell fűtő is.De minek?Télen is elég meleg van bent.
2012. jún. 13. 13:50
 3/12 anonim ***** válasza:

A trópusi halaknak 23-27°C közt jó,

a hidegvizi halaknak pedig 18-23°C közt.


De minden halnak meg tudod nézni egyenként az igényeit:

[link]

2012. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem ez azért halfüggő is.. pl az én aranyhalaimnál egyáltalán nincs fűtő, és nem is lesz.
2012. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nyitott az akváriumod és nem raksz a közvetlen tetejére valami bazi erős lámpát ami felfűti a vizet, akkor kb 1 fokkal hidegebb benne a víz mindig, mint amennyi a szoba hőmérséklete.


Szerintem a közértbe is lehet kapni valamilyen hőmérőt, amit ki tudsz akasztani a szobába, nem muszáj mindenképpen az akváriumot mérned.

2012. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
Például a guppinak, sziámi harcoshalaknak (betta) nem kell fűtő. Legalábbis nekünk voltak ilyen halaink, és nem kellett hozzájuk. Viszont tapasztalat: a nőstény és hím bettákat ne tartsad egy akváriumban. A mieink nem tűrték meg egymást.
2012. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk pont a bettának kell, mert az 25,5 -től fölfele érzi jól magát, kb 26 fok ideális neki. Guppinak serintem jó a 24 is. Az aranyhalat meg nyáron inkább hűteni kell, mert az hidegvizi.
2012. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezek közül egyiket se tartanám.Neonhal van.Műanyag tető világítással is van.Akkor gaz is fűti a vizet.
2012. jún. 13. 14:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor ha műanyag tetőd van nem lehet tudni hogy hány fok van benne, mert az nem szellőzik olyan jól. Akkor vegyél egy ilyen kis ragasztós hőmérőt díszhal boltban, az olcsó szerintem 300 Ft körül van, azt ragaszd az akvárium oldalára. Aztán tartsál neonhalakat, de ha 28 foknál jár már a meleg akkor vedd le a tetejét, mert megsülnek.
2012. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a tetősökbe 1-2 fokkal melegebb van mindig, mint a szobában, mert fűti a lámpa és le van hőszigetelve a tető által.
2012. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!