Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mitol mozdulhatott el a...

Ilyes levente54 kérdése:

Vajon mitol mozdulhatott el a gombmoham, mert mindennap mas helyem van? Ez baj?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Arrébb lökdösték a halak. Főleg éjszaka, a nagy tereprendező művészek.

Vagy ha sok fényed van, akkor nappal liftezik. Ha sok o2-t termel, akkor magától felemelkedik, és az áramlás miatt nem ugyanoda esik vissza.

A természetben is ezt csinálja, ezért nő gömb alakúra, ha egy helyben lenne, eldeformálódna, a fény felé csúcsosodna.

2012. jún. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na akkor nem baj kossz szepen!!!
2012. jún. 14. 07:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Én forgatni szoktam amiket a vödörben tartok, hogy a másikfele is kapjon fényt, mert itt magától nem forog. Nincs a vödörben szűrő.
2012. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valakitol meg kerdeztem hogy moha darabkak voltak egy idoben a vizben es azt modta hogy ket fele kell vagjam mert tul vastag a heja es a feny nem hatol keresztul stb.mit csinaljak?
2012. jún. 15. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne vágd ketté, mert szét is eshet teljesen! (van hogy egyben marad, de van, hogy nem bírja ki)

Ha nagyon nagyra megnő, akkor magától szétesik.

Ne vágd ketté szerintem.

2012. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Néha nyomogasd ki belőle a vizet, mert a koszos víz megáll benne.
2012. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
egy honapban 1-szer szoktam ki mosni!hogy erted hogy szet fog esni magatol?
2012. jún. 15. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, többféleképpen szaporodik, de végtelenül lassan.

Van, hogy kidudorodik, és idővel leválik róla egy kisebb gömb, ilyet már láttam.

De állítólag olyat is tud, hogy ha nagyon megnő, akkor fellazul, és egyszer csak teljesen szétmegy, és több kicsi darabra esik szét, amikből mind kis gömbök lesznek. De ilyet még nem láttam.

Olyat viszont már igen, hogy türelmetlenségből szét lett vágva, és soha nem lettek belőlük gömbök, csak foszladozó mohapamacs lett belőle.


Olyankor szokták kettévágni, ha be akarnak vele burkolni valamit, de olyankor moharáccsal rögzítve van a tárgyhoz.

De ezt se ajánlom, mert valami extra lassan nő rá bármire is, ha most elkezdenéd, karácsonyra talán ránőne valamire.

2012. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hat az elso a legjobb varians amit szeretnek hogy tortenne az enyemmel!:)akkor azok a mohadarabkak regebben mitol lehettek?
2012. jún. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!