Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez micsoda, fonalalga? (kép)

Ez micsoda, fonalalga? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

Valisneriáról van szó,1-2hete vettem észre,és azóta barnásodik is sok levél és elhalnak.Mi lehet a baj?Eddig szépen nőttek,szaporodtak.


2012. jún. 16. 13:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
fonal alga sera algovec vagy neptun alga irtó
2012. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
más megoldás nincs?most telepítem át az akváriumot,nem elég ha lemosom a növényeket?bár gondolom ez hülye kérdés:)
2012. jún. 16. 14:45
 3/12 anonim válasza:
nem de az alga írtók veszélytelenek ha betartod az adagolási útmutatót
2012. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérlek, ne hallgass az írástudatlanra. Algairtót nem használunk, mert erős méreg, csak tüneti kezelést nyújt.

A növényed még nem vészes, ha megfelelőek lesznek a körülmények, akkor nem fog szaporodni az alga. Most az indulásnál a változó paraméterek miatt még belefér.


Azt kellene csinálnod, hogy egy fehérítős oldatban (1:20-hoz) olyan másfél percig fürösztöd a növényt, aztán nagyon alaposan lemosod. Kicsit meg fogja viselni, de az algák elhalnak rajta. Vagy ha kevés helyen van még csak, azokat a leveleket éles szikével levághatod (borotvapenge a legjobb). Fontos, hogy a növény gyökere ne legyen teljesen az aljzat alatt, kapjon "levegőt". Nem biztos, hogy meg fog maradni, mert a fehérítő, az átültetés és az új körülmények nagyon megviselhették. Nálam volt 10 tő, amik folyamatosan elhaltak, sorra dobáltam ki őket. Mindig csak a friss hajtásokat tartottam meg. Hónapok kellettek, hogy megszokja a körülményeket és rendesen nőjön. Azóta már csak ajándékozásra ritkítok, nem kukába. Érdekes növény a vallisneria.

2012. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem az egész akváriumom fonalalgás volt, aztán kicseréltem a szűrőt, és csináltam egy normális széndioxid beoldót, azóta semmi algám nincs.:D Szóval adagolj bele széndioxidot!
2012. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A co2 megoldás lehet, ha van mellé elég világítás és tápozás. Mindennek egyensúlyban kell lennie.
2012. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a CO2 tényleg kinyírja az algákat.

Nálam meg az ecsetalga kezdeményezéseket tüntette el teljesen totál nullára.

2012. jún. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de hogy adagoljak co2-őt?Ehhez még kezdő vagyok:)
2012. jún. 17. 09:07
 9/12 A kérdező kommentje:
megcsinált ezt a klórban áztatós dolgot,de mindig olyanok.Át is ültettem őket.Mit csináljak még?Nem kevés felületen jelent meg,így az ecsetelés kizárt...szerintem legalábbis.
2012. jún. 17. 09:30
 10/12 anonim ***** válasza:

CO2 szettben ez a legolcsóbb, ami használható szerintem:

[link]

2012. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!