Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növénytelepítés az akváriumba?

Jananya kérdése:

Növénytelepítés az akváriumba?

Figyelt kérdés
Most telepítem 54 l akváriumomat, abszolút kezdő vagyok. Ami benne van: táptalaj, kavics, 3 növény (anubias kerámia "gyökérre" kötözve, nem nagy igényű elő- és háttéri növény), baktériumos tapi, vízelőkészítő. Szóval érik a vizem. Kérdéseim: A növényeknek mennyi fény szükséges, ok éjszaka nem, de nappal lehet időzítvel ki-be kapcsoltatni? Még nincsenek ugye halak, a levegőztetőnek mennyit kell mennie? A nap nem süt rá az akira, de délután elég fényes a helyiség, elég lámpa helyett? Mi szükséges feltétlenül a növényeknek? Szívesen fogadom a tanácsokat!

2012. jún. 16. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Az anubiasok alacsony fényigényűek, nekik alig kell világítás. Vegyél mellé gyorsabban növőket is, mert ez így nagyon gyér, plusz nem is egészséges, alig használnak fel ammóniát és nitrátot.

Amúgy ha fényes helyen van az akvárium 8, anubiasokkal akár 6 óra világítás is elég. Ha vannak fényigényesebbek, azoknak már kellhet 10 óra is akár. Időzítővel nyugodtan kapcsoltathatod.

A szűrőnek kell mennie, napi 24 órában, hiszen az érik igazából, nem a vized. Levegőztető felesleges.

Növényeknek dughatsz le gyökértápot, illetve vannak, amik leveleken keresztül veszik fel a tápanyagot, nekik folyékony növénytáp kellene. De a legfontosabb, hogy a világításodhoz válogasd a növényeket.

2012. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A háttérnövényem elég nagy 5-6 vastag szára van tele levelekkel és kilóg a teteje a vízből. Ez maradhat, vagy vissza kell vágni? Ha belerakom majd az első halakat,velük együtt tehetek növényt is? A világításom 15W-os. Mennyi növény kellenne még?

Murr-nak: kösz a választ(várom a többit), már sok mindent megtudtam tőled itt. Lesznek mék "primitív" kérdéseim.

2012. jún. 16. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem primitívek, nyugodtan kérdezz.

Sajnos aminek száron vannak levelei, az lehet, hogy fényigényes lesz neked 15 watt alá. De próbálkozni kell.

Hogy visszavágható-e, azt nem tudom, látni kellene. Tudsz csinálni egy képet?

Halakkal együtt vehetsz növényt, de karanténozni kellene, pont azért, hogy több algát vagy fertőzést már ne vigyél be.

Hogy mennyi kell még, azt nem tudom, szintén látni kellene. Kb. a térfogat 1/3-át tegye ki a növényzet, az már egészséges.

2012. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha marad ez a 15 watt, akkor közepes fényigényűekhez is lehet akár 12 órát is világítani.
2012. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Murr: itt mit kell érteni karanténozás alatt? A növények és a halak egy helyről vannak, lesznek. Sőt lehet, hogy egy medencéből is. Olvastam még a jávai moháról, ami kevésbé fényigényes, még tetszik is. Vélemény? Akis képeim itt találhatók: www.lanceszterlanc.blogspot.com


Olyan szép az aki látványa, a 15 w-os cső mellett. Tényleg kevésnek számít?


Kútvízet tettem az aksiba, azt iszom én is. Úgy gondoltam jobb, mint az agyontisztított csapvíz.

2012. jún. 17. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem jó növényt és halat egy akváriumból venni. Első telepítésnél még mindegy, de az ilyen medencéből vásárolt növények gyakran betegséghordzók.

A növényeket külön szoktuk tartani 2 hétig akváriumba helyezés előtt egy híg neomagnolos oldatban (ez gyógyszertárban kapható fertőtlenítő). Megöli a parazitákat.

Jávai mohát nyugodtan tarthatsz.

A nagy növényedről nem tudom megállapítani, hogy micsoda. Szerintem nem papagájvirág, de az biztos, hogy valamilyen mocsári növény. Ezeket pedig ritka nehéz tartani. Az nem baj, hogy kilóg a vízből, de szerintem meg fogja égetni a lámpa. Nem biztos, hogy szenvednék vele a helyedben, sajnos nem ebbe a medencébe való. De azért próbálkozni szabad.

Sajnos a 15 watt tényleg kevésnek számít. 0,3 watt/liter gyenge, 0,5 közepes, 0,7 erős, 1 pedig intenzív fényt jelent.


A kútvízről pedig annyit, hogy ami neked jó, közel sem biztos, hogy a halaidnak is!

Meg kellene mérni a keménységet, mert a kútvíz tele van ásványi anyagokkal, ami pedig az akváriumban káros. Már a csapvíz is túl kemény.

Illetve telepítésnél is nagyon fontos, hogy ugyan olyanok legyenek a vízparaméterek, mint a kereskedésben, mert ha nagyon eltérnek, akkor a halak ozmózis sokkban pusztulnak el. Tehát lehet, hogy jobb lenne a csapvíznél maradni. De egy keménységteszt mindenre választ ad.

Nem biztos, hogy megtalálom már ezt a kérdést, de privátban is szívesen válaszolok, ha van még valami.

Üdv

2012. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát egyenlőre marad így + egy jávai moha, aztán várok és közben kérdezek:)
2012. jún. 18. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!