Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycsövet érdemes...

Kriszten kérdése:

Milyen fénycsövet érdemes berakni egy növényes/halas akváriumba ami a növényeknek megfelelő és tudnak fejlődni, nőni?

Figyelt kérdés

Mondtak már olyat, hogy egy akváriumba rakjak piros és kék fénycsövet mert azt szeretik a növények de olyat is mondtak, hogy piros illetve hideg fehér fénycsövet vagy kék és hideg fehér fénycsövet rakjak bele.


Már annyira összezavarodtam, hogy nem tudom melyik lenne a legideálisabb főleg a növények számára.


Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. jún. 18. 12:22
 1/6 Platypus ***** válasza:
Akik komolyan növényeznek, meglepő módon főleg sima(nem akvarisztikai), háromsávos, 6500K hőmérsékletű csöveket használnak. 865-ös számmal kell keresni az elektronikai boltban. A növényeknek elvileg a rózsaszín cső lenne a legjobb, mivel a kék és a vörös fényt hasznosítják jobban. Viszont a rózsaszín csövek annyival kevesebb fényt adnak le adott teljesítményen, hogy a sima fehér fényű 865-ös csövet éri meg jobban beszerelni.
2012. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából az a problémám hogy jelen pillanatban van egy jávai mohám amire azt mondták, hogy kevés fénnyel is beéri.De azt vettem észre, hogy kezd elbarnulni ez is mint minden más szívósnak mondott növényem így pusztult el. És barna algásodik a víz is mert kevés a fény. És azért javasolták az ilyen színű fénycsöveket bele.
2012. jún. 18. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Silvania Gro lux már elég jó.
2012. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most fehér daylight kompaktizzókat használok,

de ha fénycső abból is daylight.

2012. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ha a kevés fény a probléma, akkor hiába cserélgeted a meglévő világításod akármilyen csőre, nem lesz jobb. A világítás teljesítményét kell megnövelni. Ha tetőbe épített világításod van, akkor ez nem egyszerű dolog.
2012. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Hány wattos csöved van egy mekkora akváriumon?
2012. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!