Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mi ölhette meg a halam?

Vajon mi ölhette meg a halam?

Figyelt kérdés

40 literes akváriumban tartok göngydániókat és egy nap az egyik eltűnt, kerestem és a szűrő beszívó csövébe akadva találtam. Illetve kb. úgy az üveg és a cső között... leeht, hogy az ölte meg, hogy oda beakadt? Vagy csak a vízáramlás sodorta oda a tetemet?


Másra nem tudom gondolni, a vízértékek, ammónia, nitrit, nitrát rendben, csepegtetős teszttel mérve, lágy vízben élnek, ahogy kell, fagyasztottal etetek és heti 2x20% vizet cserölek. Nem vagyok már kezdő.


[link] nem ez, de hasonló a szűrőm, itt látni, hogy mennyire van a cső az üvegtől...


2012. jún. 19. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Andrei Chikatilo meg a Hasfelmetsző Jack.
2012. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Csak dánió van benne? Te látod, hogy mekkora a rés, hogy beszorulhat-e. A vízáram is oda sodorhatta, de akár beteg is lehetett. A beteg hal általában visszahúzódik, elbújik, aztán ott elpusztult. Szóval ez így nehézkes. Mikor lettek betelepítve? Friss halak?
2012. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek a halak nagyon érzékenyek, igazából bármi okozhatta az elhullást. Ha csak ez az egy pusztult el, az lehet véletlen.

Előfordulhat, hogy csak beakadt. Megtörténik sajnos.

2012. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem új hal volt, több, mint fél éve nálam vannak. Betegnek nem látszott, igazából oka sem lett volna rá, ahogy írtam a vízzel, szűréssel, etetéssel minden rendben volt, vízcsere is a múlthéten pénteken volt, szóval az sem okozhatta, hogy esetleg hirtelen vízparaméter változás. Lehet, hogy tényleg csak beakadt, mert a szűrő nem tudta beszívni holtan sem, szóval szerintem nem az rántotta oda...


Lehet lecserélem belső szűrőre... bár ezek után abba is beleakadhatnak....

2012. jún. 19. 16:39
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Felesleges szűrőt cserélni. A hőmérséklet nem szökött fel?
2012. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Én is a hőmérsékletre tippelek,a kánikula nagyon nem tesz jót az érzékenyebb halakra. Egészséges halnak nincs az a szűrő, ami megártson. Növényes akváriumokban olyan sodrás van, hogy csak úgy hajladoznak a növények, mégse okoz ilyen típusú problémát. A dögöket vagy a haldoklókat viszont simán összeszedi a szűrés.
2012. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a szűrő nem akasztja be, de ha félsz, húzz egy kis szivacsot a végére.

[link]

2012. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A hőmérséklet sem változott, nálunk (külföldön élek) most nincs kánikula.


Nem is azt mondtam hogy a szűrő szívta oda, hanem ő akart volna átúszni mögötte csak beszorult. A szűrő nem teljesen szorul az üvegre, lehet vízcserekor kicsit elmozdítottam és a szokásosnál szorosabb lett a cső és az üveg között... nem tudom...

2012. jún. 20. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!