Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 104 literes akvárium beüzemelé...

104 literes akvárium beüzemelése. Barkács külső szűrő mellé milyen belső szűrőt kéne vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Összetettünk házilag egy külső szűrőt, aminek 5 literes tartálya van, valamint 500l/órás vízpumpát vettünk hozzá. A szűrőanyagok /felfelé/: krumplis zsák, lávakő, Siporax, meg egy kis bútorszivacs. Az utóbbit majd meglátjuk, hogy nagyon lefojtja-e vagy sem, egyáltalán hasznos-e, de még volt egy kis hely, úgyhogy beletettük :) /Ha esetleg nem jó a sorrend, az most még javítható, úgyhogy szívesen várom a tanácsokat arról is :)/

Az lenne a kérdésem, hogy kb. 80-90 liter közötti víz megszűrésére ez elég? Mert van még itthon egy mások által vacaknak minősített belső szűrőm, nem használtam sehova, 450l/órás elvileg, AquaOne PF-302 /valami Atman gyártmány-féleség/. Gondolom ártani nem árt, ha beteszem, de szükséges vagy hagyjam a külső szűrőre? Vagy még most szerezzek be egy nagyobb belső szűrőt?


2012. jún. 19. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez így nem lesz jó.

Először a külsőt kell megcsinálni jóra. A krumplis zsák alig ér valamit, 30 literes hordókba szokták rakni, hogy töltse a térfogatot. 5 literbe több porózus anyag kell.

A bútor szivacs is alkalmatlan, mert nem vízálló, pár napon belül szarrá fog rohadni. Kék szivacs kell bele!

A belsőszűrőbe is ilyen kékszivacs kell, MT 10-est raknék bele, az kevésbé fojtja le az áramlást.

Így a 450 l/h-ból több marad meg, és úgy talán elég lenne a mechanikai szűrés is. De igazából 600 l/h körüli jobb lenne.

2012. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vagy ha nem tudsz kék matten szivacsot venni (aqua depóban van), akkor vegyél perlonvattát valamelyik díszhal boltban.


Lehet hogy elég bele az a belső. Az a lényeg, hogy ne legyen álló pangó terület, mindenhol egy kicsit mozogjon a víz.

2012. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze ha nagyobbat raksz bele az csak jobb.
2012. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, hát erre volt keret :) Vettem volna még, de most ez van. Krumplis zsák marad, szivacs megy. A vízpumpa méretét illetően nem hiszem, hogy gond lenne, ezt már másik kérdésben részletesen megbeszéltük :) Csak igazából akkor a belső szűrőt nem tudom, maradjon-e... Nem derült ki. De azért köszi!
2012. jún. 19. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Maradjon a belső szűrő, így 500+450 talán elég lesz. Egyáltalán nem vacak a pf-302, megbízható atman gyártmány.

Attól félek csak, hogy az 5 literes tartályhoz nagy lesz az 500 liter/óra és nagyon kirántja maga alól a vizet. Akkor le kell szabályozni és kevés lesz a belső szűrő mellé. De majd kiderül.

Jó a szűrőben az összeállítás, nem lehet egyből tökéletes. Majd ha lesz pénzed, cserélgeted az anyagokat.

2012. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát maradjon.
2012. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is úgy értettem, hogy maradjon.

Arra mondtam azt, hogy ha esetleg szivacsot cserélsz benne, akkor inkább ritkább lyukút válasz, hogy minél nagyobb vízforgatás maradjon. (mert a sűrű lefojtja)

2012. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért vettem ezt a belső szűrőt, mert én is az Atman névben bíztam (nekem eddig bejöttek). De egy másik oldalon meg jól lehordtak, hogy minek veszek ilyet, meg a külsőbe is belekötöttek... Mikor meg kijavítom a dolgokat, utána megkapom, hogy na most akkor ez nem jó, mert......persze mindent úgy csináltam, ahogy tanácsolták. Aztán kitalálják, hogy az első verzió a jobb :D Ezért nem tudok én mindenkinek megfelelni, itt is sok vélemény van :))


Na mindegy. Beleteszem mindkettőt. Sajnos még nem tudtam beüzemelni a külsőt próbára, a világítást is a héten rakják össze csak. De ha probléma lenne, akkor majd kiírok még egy kérdést.

Az 500 liter/órástól már csak 250-es volt a kisebb, ha jól emlékszem. Vagy 300-as, de gondoltam legyen 500.


Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 20. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ilyen házi külső szűrőknél sok mindentől függ, hogy mennyi marad a vízforgatásból.

Hogy milyen, mennyi szűrőanyag van benne, a szűrő alakja, geometriája, az egész konstrukció működési elve...

Nem csoda, hogy különbözőek a vélemények, de hát ezek csak vélemények.

Szerintem a puding próbája az evés, majd meglátod,, hogy működik. Nézni kell az áramlást, ne legyenek pangó vízterületek, az aljzaton is mozogjon a víz.

És tesztelgetni kell néha (ammónia, nitrit, nitrát), amíg be nem áll rendesen. Ez mondjuk bő 3 hónap.

Ha az áramlást, és a jó vízértékeket csak a külsővel is el tudod érni, akkor nem kell a belső.

2012. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!