Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 55literes akváriumba...

Halkedvelő*-* kérdése:

Ha egy 55literes akváriumba 1vitorláshalat és egy algaevőt tartok még mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok,de tudom hogyan kell karbantartani az akváriumot.:)
2012. jún. 19. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
még egy vitorlás halat
2012. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én ajánlatom, hogy cseréld el a halaid olyanokra, amiknek ki tudod elégíteni az igényeit.
2012. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A vitorláshalnak minimum egy társ kell. De az 55 L nagyon nagyon kicsi nekik. Inkább ajándékozd el és vegyél egy csapat guppit. Ők úgyis kezdőknek valók.
2012. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Platypus ***** válasza:
Én az olvasgatást ajánlom. Az akvarista.hu webkönyveit gyorsan át lehet nyálazni, ingyen vannak és meg lehet belőlük érteni az alapvető szabályokat. Például, hogy nagy testű halakat, mint a vitorlás meg az algaevő harcsa, nem rakunk kis akváriumba.
2012. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban halkedvelő vagy, akkor én is rengeteg olvasást ajánlok a halaid mellé...

A vitorláshaladnak 250 liter, az ancinak csak 50 liter hiányzik a minimális életteréhez.

2012. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek a srácok nem viccelnek. Nem rosszból mondom, de a vitorlást ha nem fogod tudni állandó ammóniamérgezésben tartani, és az rendesen kifejlődik akkor ott fusson, szaladjon minden hal. Ne vegyél mellé sem guppit, sem kis halat. Bettát még véletlen se. Ancit 50 literben. Hagyjuk nem is érdekel. Valahogy majd csak kihúzza, még ha nem is fényesen. De könyörgöm a vitorlás álomról tegyél le légyszi. Kezdőként én is beleestem ebbe a hibába. Jópofák voltak, gyorsan nőttek az élőtubitól.

Mikor már nagyobbacskák lettek minden este körmérkőzést játszottak a bettával. Jópofának tűnt. 2 hónap múlva nem tűnt annak. Sajnos tapasztalatból mondom. Vitorlás RAGADOZÓ HAL! Bánom is én mekkora az akváriumod, mit akarsz benne tartani, biztos szép lesz. De a szépséghez nem kell vitorlás. Légyszi tényleg nehari. Azért nem nagyképűen mondom el a véleményem hogy "húzzál akármiacsudába a halaiddal meg mit akarsz" mert sok ilyet kaptam mikor én is dicsekedtem vele hogy van vitorlásom. Szerinted hittem nekikÍ? Felhúztam az orrom és azt mondtam majd én megmutatom. Aha... a kolibri halam fél kilót leadott lámpaoltás után, mert annyit kellett menekülnie. Lámpaoltásig semmi baj nem volt. Fotólaborból kihoztam a vörös lámpám, és azzal világítottam a szobában, csak hogy lássam mi történik. Ha akkor ezt így leírta volna valaki.....

2012. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én biztos nem vennék guppit, mert rohadt gyorsan szaporodik, és nem tudsz vele mit kezdeni.
2012. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 YourDestiny ***** válasza:
A vitorlásnak mihamarább mennie kell! Leírtuk már páran, remélem hihető. Az ancit se ártana elajándékozni.
2012. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oké,köszönöm az infokat aranyosak vagytok hogy válaszoltatok akkor megprobálok lépni.:)

Ami most van vitorláshalam képzeljétek egy 25literes akváriumba volt és az eladó mondta is hogy az retentően kicsi és monta hogy ez az 55literes azért jobb.

2012. jún. 20. 13:58
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
Igen, jobb, de közel sem jó. Legfeljebb néhány napos karanténozásra alkalmas a számára.
2012. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!