Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halt meg 3 nap után a...

Miért halt meg 3 nap után a sziámi harcoshalam? Minden úgy csináltam ahogy elő van írva

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 10:05
1 2
 1/16 YourDestiny ***** válasza:
Tényleg azt várod, hogy ezt ennyi információ alapján megválaszoljuk? Hogy néz ki az az "ahogy elő van írva"?
2012. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy nem részleteztem.30 literes akváriumban volt egyedül előtte 2 hétig járattam üresen. Van benne szűrő meg fűtő is( bár az most nincs bekapcsolva)Igaz, hogy még csak műnövény van benne de már az is folyamatban van hozzá, hogy élő legyen.Azt mondták az állat kereskedésbe, hogy a mű i megfelel nekik. Bár olvastam,hogy élőt kell rakni bele. Tegnap este még semmi baja nem volt. Ma meg mire hazaértem már halott volt. A fején látszódott egy fehér pont. Lehet, hogy alapból beteg halat vásároltam?
2012. jún. 20. 10:25
 3/16 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy a helyváltozás/utazás okozta stresszt -amely a halat éri ilyenkor- nem képes átvészelni. Esetleg az üzletben a kimerítése közben megsérült, pl. külső/belső sérüléseket lehet okozni, amely 1-2 nap alatt elviheti... vagy már alapból beteg volt... Esetleg hajszolta valamelyik halad és fáradságában elpusztult. Gondolom nincs mellette másik hím betta,mert akkor a harcban húzta a rövidebbet (nőstényt akár többet is tarthatsz egy hím mellett).

Ha új, idegen környezetbe rakod a halat, a többi, már régen abban az akváriumban élő halak érdeklődve fogják követni, csipkedni, támadni, főleg ha nincs helye elbújni. Az új helyre történő elhelyezést ezért ajánlatos a 2 hetes karanténban tartás után (Gondolom ezt megteszed mindig??? MERT NAGYON AJÁNLOTT!!!) este a lámpaoltás után elvégezni. Így kevesebb a támadásra az esély és az új jövevény is könnyebben nyugszik meg, kevesebb stressz éri. Esetleg előfordulhatott, hogy a víz minősége (tisztasága, nK, kH, Ph, stb nem volt neki megfelelő), továbbá az új táp ismeretlen volt számára, és gyomor/bélgyulladás; nem megfelelő méretű táplálék esetén fulladás is előfordulhatott.

2012. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pontosan hány fokos a víz, és hány fok van a szobában?
2012. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A fehér pont betegségre, élősködőre utal!

A műnövényből/akváriumdíszeidből mérgező anyagok is kioldódhattak!

Ha nem volt még akváriumod, akkor előbb olvass szakirodalmat, (pl. Dick Mills -Kezdők akváriuma, Jeremy Gay - Tökéletes akvárium, Horn-Zsilinszky - Akvarisztika) és csak azután kezd bele a haltartásba! Sok kudarctól mented meg magad, halaidat és pénztárcád...

Esetleg nem etetted túl a haladat?



Ja, és még egy tanács! Bármit mond a kereskedő, tartsd magad távol a mű dolgoktól! Főleg a növényekre kivetítve!!! Esztétikátlan, és ami NAGYON FONTOS nincs meg a természetes nitrogén-körforgás!!! Akármilyen szűrőd is legyen, főleg így hogy kezdőnek véllek a haltartásban...

Szóval elmélet (olvasás, olvasás, olvasás) és aztán a gyakorlatban a haltartás!

2012. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyedül volt a halacska.Valóban kezdő vagyok. Utána olvastam én a dolgoknak de akkor olvasgatni fogok még valamint szerzek be élő növényeket. Köszönöm a segítséget
2012. jún. 20. 11:02
 7/16 Frontosa ***** válasza:

Előfordul, hogy az ember mindent megtesz, mindent jól csinál és mégis elhullás a vége, minden tapasztaltabb akvarista is találkozott már ilyennel. Ennek oka jellemzően az, hogy már eleve beteg volt a hal, mivel a Bettákat kis ,,üvegkalitkában" tartják a kereskedésekben, ezt nem könnyű felismerni. Ha halat veszel mindig megbízható helyről vásárolj, csak teljesen egészségesnek látszó egyedet vegyél, és ami a legfontosabb, hogy olyan akváriumból amiben vannak már döglött halak, ne vegyél semmit.

Kitartás, ez ne vegye el a kedved!

Üdv,

2012. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És most ebbe a vízbe rakhatok újra halat? vagy nem létezik valami fertőtlenítő amivel ki lehet fertőtleníteni? vagy megint előröl kell kezdenem?
2012. jún. 20. 13:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem kell fertőtleníteni.

De ha ez a fehér pötty darakór volt, akkor inkább ne rakj a vízbe halat legalább 1-2 hétig. Ha maradtak is kórokozók, elpusztulnak gazdatest nélkül. A szűrő addig is folyamatosan menjen.

2012. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és ez a kór ez kialakulhatott egy fél nap alatt? és annyi idő alatt el is vihette a halacskát?
2012. jún. 20. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!