Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a fénycső jó lehet egy 54...

Ez a fénycső jó lehet egy 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

És, ha most egy 15W-os fénycső van az akvárium szettembe, nagy lenne a változás, nagy stressz lenne a halaknak, hogy így felerősödött a fény? Egy akvárium szettbe méretileg beleillik egy ilyen fénycső?

Link: [link]

Előre is köszönöm!



2012. jún. 20. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:

:D Hát nem, nem illik bele. Azt nézted, hogy hány centi? :)

[link]

Ilyenre cserélhetnéd, de ki kell cserélni a foglalatot, és az elektronikus előtétet is!

2012. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:

15W-os csövet kell venned. A daylight cső tökéletes, valószínűleg egy T8-as 44-es kell neked, ő lesz az:


[link]

2012. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bonyolult dolog ez, az utolsó válaszoló által küldött linkben is kell cserélni dolgokat a fénycsövön kívül? Pedig direkt növelni akartam a fényt, másik 15W-osra még nem akarom kicserélni, az akvárium csak két hónapja van meg...
2012. jún. 20. 13:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: akkor erről a két dologról is tudnál linket adni, hogy milyen kell? Mert ehhez én egyáltalán nem értek... :/
2012. jún. 20. 14:00
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem. Ha valami növényes (rózsaszínes) vagy sárgás fényű csöved van, akkor én lecserélném egy daylight-ra. Ha szeretnél bele + egy 15W-os csövet a jelenlegi mellé, megoldható. Meg kell bontani a tetőt, kell hozzá ez-az. Kisebb hozzáértést igényel, de nem nagy dolog.
2012. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak az a gond, hogy én 14 évesen ehhez most nem nagyon tudok hozzákezdeni...
2012. jún. 20. 14:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Előtétből többféle van többféle árban.

[link]

Ez a legolcsóbb, de ilyen villanyász szaküzletben is segítenek. A lényeg, hogy T5 24W-os HO jelzésűhöz kell.

[link]

Ez 2 db-ot is el tud vinni, attól függően, hogy kell e neked 2×24 W, vagy elég csak 1 db 24 w-os cső.

Olyat is csinálhatnál, hogy 1 növényes, 1 napfényes cső, nem tudom, mennyire, milyen növényekhez akarod megnövelni a fényt.

Egyébként ha a fényerőt akarod növelni tök fölöslege másik 15 w-osra cserélni. Meg kell emelni a teljesítményt, nem lehet elkerülni.

Foglalatból ilyen lenne jó:

[link]


2 vagy 4 db, attól függően, 1 vagy 2 cső lesz. De utána kell nézni, befér e, le kell mérni, mielőtt megveszed, hogy cserélni is fogod e tudni a fénycsövet!

Lehet, hogy csak ilyen fér be:

[link]

Jóval olcsóbb, nem páramentes, de nekem ilyenből még nem volt problémám.


De ezekhez mégjobban meg kell bontani a tetőt, kipakolni az egészet, valahogy rögzíteni benne az új dolgokat, bekötni helyesen a hálózatba... le se írom, szerintem fölösleges.

ha barkácsolás nélkül akarod megoldani, vehetsz pl ilyeneket:

[link]

[link]

2012. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem néztem a linkeket, ez a vízalatti neont nem írták?


Ebből az 50cm hosszú, az igazából 51cm.

[link]

Ha ez befér akkor jó. Ez 2cm vastag egyébként és csak bedugod és világít. Nem kell hozzá foglalat, semmi.


Rá lehet dobni a víz tetejére, nem süllyed le, van benne levegő, és vízálló. Vagy FBS-el beragasztod a tetőbe a mostani fénycsöved mellé.


Nincs nagy fénye, de ha kettőt veszel úgy már használható.

2012. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hable a választ, ez jól hangzik. Egy ilyen mennyire megbízható? Mennyi időnként kell cserélni?
2012. jún. 21. 11:34
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
1 évig képesek a megfelelő spektrumban világítani. Ha túl növényes akváriumod van, akkor ajánlatos félévente cserélni. Természetesen az se mindegy, hogy három- vagy ötsávos fénycsövekről beszélünk.
2012. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!