Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terrárium fénycső jó akváriumb...

Terrárium fénycső jó akváriumba is?

Figyelt kérdés

TERRÁRIUM FÉNYCSŐ EXO TERRA REPTI GLO 2.0 DAYL.30W <----- ez a fénycső jó lenne egy növényes akváriumba sera blue sky 30w-os cső mellé?

Csak azért kérdezem mert ismerősömnek feleslegessé vált és nekem adná de nemtudom jó ez a növényeknek!


2012. márc. 30. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az UV-B-t is sugároz és sok algád lesz tőle.
2012. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán jó.

Itt a spektruma:

[link]

Rengeteg benne a zöld és kevés a vörös-kék, tehát keveset tudnak hasznosítani a növények.

2012. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat először is:)

Resun WB 30 W neoncső (kék)<------ még ezt néztem vaterán!

Ez megfelelő lenne?

2012. márc. 30. 20:04
 4/10 A kérdező kommentje:

Jah és még valami!

Az akváriumom 160 l-es és a következő növények vannak benne!

Valisneria

anubias

bacopa

és még van egy aminek nemtudom a nevét annak a középső friss levelei lilás bordós színűek a szélsőek pedig széles zöld levelek!

Kb hány órát kellene naponta világítanom nekik?

2012. márc. 30. 20:07
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocsi a sok kérdésért de mindig elfelejtek valamit!

A táptalajozást nem akarom az egész akváriumban hanem beleültetném cserepekbe a növényeket és a cserép alsórétege lenne táptalaj felé pedig aprószemű kő ?

Kb milyen vastagon ajánlott a táptalaj ?

2012. márc. 30. 20:09
 6/10 anonim ***** válasza:
ha egy minőségi, gyönyörű növényest szeretnél ezekből a növényekből, akkor kb 0,8-1 W/l-es fénnyel szükséges számolnod. tehát kb130W fényerő alatt már elégtelen lenne a világításod.
2012. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
A Repti egyáltalán nem jó, főleg a magas UV miatt. Hüllők számára lett kifejlesztve. A Blue Sky mellé egy növényes csövet ajánlanék, e kettő kombinációjából lesz a legszebb az eredmény. Ha olcsó kell, akkor a Hailea Tropical Red csövet vedd meg. Drágábbak között ott a Sera Plant Color, Sylvania GroLux stb. Megjegyzem, saját tapasztalataim alapján a Sera csövek nagyon gagyik.
2012. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez a fény elég kevés de nekem gyári tetőm van amibe csak ugye 2x30w-os csövet lehet tenni hogy tudnám növelni még ezt?
2012. márc. 31. 08:13
 9/10 A kérdező kommentje:

Láttam ezt a jbl florapol táptalajt amit össze kell keverni sóderrel !

Valakinek van tapasztalata ezzel a talajjal?

Jónak tűnik de annyira nem értek hozzá most kezdtem az élőnövényes akváriumomat betelepíteni ezért lenne szükségem egy kis segítségre!

2012. márc. 31. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, én Aquatic Nature Pro-Soil-t használok önmagában.
2012. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!