Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az oxigéncseppről mi a vélemén...

Az oxigéncseppről mi a véleményetek? Jó a halaknak? Mennyibe szokott kerülni?

Figyelt kérdés
Tóból szeretnék fogni naphalat és az oxigénhiány elkerülésére használnám. Jót fog tenni nekik vagy nem szeretik?
2012. jún. 23. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki lehet próbálni a vödörbe, csak én nem tudom megmondani hogy mennyit számít ha teszel bele, mert még sose próbáltam.
2012. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja egyébként nem hiszem hogy több mint 300 Ft, mert kis mini flakonba van. Biztos hogy olcsó, mert tudod amikor az állatkereskedő elad gy aranyhalat mini akváriumba, mert nincs több pénze a vevőnek, akkor szokott mellé adni oxigéncseppet is, hogy ne múljon ki a hal első nap.. Aztán persze úgy sem él ott sokáig, de lehet hogy pár napot elkínlódik benne, mielőtt meghal.
2012. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
Az oxigén csepp nem más, mint hidrogén-peroxid. Elég könnyű vele bajt okozni, és nem csak szőke lesz a hal, ha túladagolod, hanem döglött is. Ha nem vagy mohó, és egy alkalommal csak 1-2 kistestű halat fogsz, és nem a legnagyobb kánikulában, akkor cseppek nélkül is szállíthatóak. A kisebb halak amúgy is jobban szoktathatóak az akváriumi körülményekhez.
2012. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja de a hidrogénperoxid az H2O2, majdnem ugyanaz mint a H2O, csak kettő O van benne. De egy 9%-os oldat már az ember feje bőrét szétcsípi. Szerintem azért adják olyan mini flakonba nehogy túladagolják a vevők. Pedig hányszor hallottam már fél füllel, hogy mondogatta az eladó a vevőnek, hogy vegyen oxigéncseppet és hogy napi 1-2 cseppet csepegtessen a vízbe. De ha így belegondolok lehet hogy az meg kb nem is ér semmit.. Hát nem tudom.
2012. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
120ft. De a naphal nem fog sokáig neked megmaradni az akváriumba... Meg az ragadozó remélem tudod... Meg ahhoz kéne egy csomó minden szűrő, fűtő(jó az most elkerülhető) világítás. Szerintem fölöslegesen nyirod ki csoro halat...
2012. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerinted nem tudom? Azér hülyének ne nézz már légyszives!
2012. jún. 23. 17:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha nem mondod, hogy mi kell neki nem jövök rá... Soha nem gondoltam volna, hogy kell neki szűrő, világítás, de még azt se, hogy akvárium. Azt hittem, hogy ha berakom a szekrénybe, eláll évekig... -.-
2012. jún. 23. 18:04
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Igen azt hittem.-.- Mivel semmilyen infót nem írtál arról hogy hol akarod tartani....-.- Álltalába a hülyegyerekek szokták ezt csinálni tóból halat és akváriumba tenni...(mint mi 5évvel ezelőtt, volt mindene mégis megdöglött egyszerűen nem bírta elviselni a környezet változást) Amúgy teljesen jogos volt amit írtam, egyszóval sem említetted hogy megvan mindened. Az oxigéncsepp miatt azt hittem hogy azt akarod betenni a vízbe hogy legyen levegő. Nem használsz semmilyen szűrőt meg semmit.

Mind1 te tudod az én véleményem akkor is az amit már leírtam...;) Azért sok sikert.

2012. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak hülyegyerekek csinálják ezt. Ezek olyan halak, melyeket nem lehet beszerezni halasnál. Akit érdeklik a hazai és más északi mérsékelt övi fauna lakói, azok kénytelenek fogni. Aztán hazaviszik és berakják egy kerti tóba vagy, mint én egy akváriumba. És, mivel a naphal invazív fajnak számít, nem ütközik semmilyen rendeletbe a fogásuk.


A közhiedelemmel ellentétben kevés olyan állatfaj van, amit a szállításon kívül nagyon megviselne a fogság (ilyenek a cetek, melyek kifejezetten rosszul tűrik). Például az elefánt kétszer annyi ideig él fogságban. Gondoljunk bele. Nem kell küzdeni a vetélytársakkal, annyi kaja amennyi jól esik, nincs száraz évszak... Ez a halaknál is így van, hacsak nem b*sszuk el nagyon a tartását, mint sok hozzá nem értő kollégám, aki nem gondol a halak jólétére.

2012. jún. 23. 21:54
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha nem esett vola le, én vagyok az, akinek a 280 literes akváriuma van egy másik kérdésben. A csepp csak addig kell, amíg hazaérek.
2012. jún. 23. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!