Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elpusztult bolhát szabad...

Elpusztult bolhát szabad halaknak adni?

Figyelt kérdés
Próbákoznék tenyésztéssel és biztos lesz nem sikerült állomány is: ezeket oda szabad adni a halaknak? És ha a vizükben már volt tej/élesztő?
2012. jún. 5. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tanácsos. Az élő eleséget általában karanténozni szoktuk felhasználás előtt. Azaz 2 napig egy tiszta vizes edénybe tesszük. Az a gáz hogy azok az állatkák amik már bomlásnak indultak, nem hiszem hogy tisztulni fognak bármi úton is. Én egy víztorony lábánál szoktam halászni őket, ott kifejlődnek valami oknál fogva. És igen a tartásukkal is megpróbálkoztam, de piciben az a baj hogy sok vesződség, és kevés nyereség.
2012. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bolha alapból kitines, nem szabad vele túl gyakran etetni, kevés benne a tápanyag. Elpusztult, nem minőségi élelmet pedig semmiféleképpen ne adj nekik, nincs azoknak akkora értékük...
2012. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Karanténozni nem tudom, mert a boltos váltig állítja, hogy pár órán belül oda kell adnom a bolhákat, különben elpusztulnak. Igazat mond, vagy csak nem akarja, hogy elszaporodjanak nálam? :)


Tudom, hogy nem nagyon gazdag tápanyagban, heti egyszer terveztem adni belőle a halaknak.

2012. jún. 5. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy hetet simán elvan egy műanyag tálban, tiszta akvárium vízzel, és árnyékos, nem közvetlen fénnyel.
2012. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként nem nagyon szoktam vele foglalkozni, hiszen a vízibolha hasznos lakója az akváriumnak, így amíg eleséggé nem válik nyugodtan éldegélhet benne.
2012. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor a bolhával nem is lehet túletetni a halakat? Hiszen a fölösleg úgyis csak úszkál?
2012. jún. 5. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!