Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gömbhal tartása?

Törpe gömbhal tartása?

Figyelt kérdés
Nem sok információt találtam róluk ezért szeretném a saját tapasztalatotokat kérni.Milyen akváriumi körülményeket teremtsek nekik?
2012. jún. 24. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz róla elég infót a vízparaméterekhez. Nekem 1 hím, 3 nőstény felállásban vannak 30 literben, semmi probléma nincs velük, de a heti 2x20% vízcsere elkél. Csak élő kaját fogadnak el, illetve ha nagyon muszáj, akkor fagyasztottat. Nekem csak a vörös szúnyoglárvára harapnak, de elvileg a vizi bolhát is szeretik, illetve fontos, hogy adj nekik néha csigákat, hogy tudják koptatni a fogaikat.


Két hímet csak nagy akváriumba rakj össze, mert eléggé területvédők. Mellé más halakat se nagyon rakj, esetleg törpe szívóharcsát, ha az akvárium mérete engedi. Őket nem bántják és nem is félnek tőlük.


Ennyi most kb., ami eszembe jutott, ha bármi más kérdésed van, szívesen válaszolok.

2012. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Talajnak megfelel a bazalt?

Normális belső szűrő jó lesz nekik?

Hol tudnék venni?(mármint halat)

2012. jún. 24. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Atlantiszba szerintem tudsz rendelni, de olyan 2-3 hét mire meghozzák.
2012. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igényelnek talaj, szűrő, növényzet szempontjából semmi mást, mit az összes többi hal.


Természetesen jó a bazalt és jó a belső szűrő is, ha megfelel az akvárium méretének.

2012. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!