Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Koronás harcoshalam oldalán...

Koronás harcoshalam oldalán és úszóin kis fehér pontokra lettem figyelmes. Aggódok, lehet, hogy parazitáról/ baciról van szó? Valakinek van valami korábbi tapasztalata, ismerete a dologgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A pontok csak erős fényben láthatóak, egészen apróak és kb. 10-15 van belőlük és ez a szám nem változik (legalább is egy nap elteltével nem láttam jelentős változást). A hal nem dörgölőzik a tárgyakhoz, legalább is nem látványosan, és semmilyen viselkedésváltozást nem észleltem.

Azon gondoltam, hogy beviszem az állatkereskedésbe, hátha meg tudják mondani mi a baj,de lehet hogy csak meg kéne emelni a víz hőmérsékletét hogy kiölje a parazitákat... Esetleg vmi vegyszer/ gyógyszer segítene? Segítséget kérek! Mit tegyek?



#akvárium #hal #halbetegség #akvarisztika #betegség #folt #beteg #koronás harcoshal #Ichthyophthirius
2012. jún. 24. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg darakór. Parakillel tudod gyógyítani.


A dobozon feltüntetett mennyiségből adagolj a vízbe, emeld meg a hőfokot 28-30 fokra, 3 nap múlva cserélj 50% vizet, újabb adag parakill, majd megint 3 nap múlva vízcsere. Ennek elégnek kellene lennie, de ha úgy látod, hogy maradt még parazita a hal testén, folytasd.


A lényeg, hogy a gyógyszer azokat nem öli meg, amik a hal testén vannak, csak a vízben lévőket, úgyhogy amíg van a testén, addig a kezelés nem fejeződhet be.

2012. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha van külön légpumpád, akkor a szűrőt inkább járasd külön, és a légpumpával levegőztess, jó intenzíven.

(már mint a fent említett kezelés alatt) Ha csak a szűrő van, akkor mindegy, de azzal is nyomj minél több bubit. És ne etess! Egész végig! Ha esetleg hosszúra nyúlna a kezelés, vagy vannak kisebb halak is, akkor esetleg félúton egy féladagot adhatsz, de ha nem muszáj, akkor ne.

2012. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
Én is darakórra tippelek. Olvass utána, hogy mi is ez egyáltalán, rengeteg trükk van a kezelésére. Viszont szorít az idő, a kezelést már rég el kellett volna kezdened.
2012. jún. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen utána is nézek!
2012. jún. 25. 11:10
 5/11 A kérdező kommentje:
És a gyógyszerre amit vettem arra az van ráírva hogy a kezelés után 2 nappal vízcsere.De nem tudom szabad-e akkor sera vízelőkészítőt vagy sera bio nitrivec-et használni és ha igen akkor mennyit?
2012. jún. 25. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmit ne használj, csak pihentesd egy fél napig.
2012. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és remélem nektek nem lesz bajotok ezzel a betegséggel! :)
2012. jún. 25. 13:16
 8/11 A kérdező kommentje:
Malachitzöld sera gyógyszerrel kezelem szabad etetni sürgős!Ja és a plekóimnak mit adjak nem eszik meg a forrázott salátalevelet.
2012. jún. 25. 20:42
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
Etetni nem szabad!!! Nyugi, egy hétig is simán kibírják.
2012. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Ha etetsz, azzal rontasz a vízminőségen, mivel ugye a kezelés idejére a szűrőt ki kell iktatni.
2012. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!