Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől leehet, hogy az aljzatbó...

Mitől leehet, hogy az aljzatból buborékok szállnak fel, ha megbolygatom?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy bomláskor keletkezett gázok, de rendszeresen takarítok, nincs növényi vagy állati hulladék az akváriumban, mégis megjelennek. Nem elég alapos a tisztítás? Túletetek?

2012. jún. 26. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima tiszta buborékok? Szerintem az szimplán oxigén, ami beszorult az aljzatba.
2012. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sima buborékok, persze, szagra enyhén tőzegszaga van, de nem kellemetlen. Nincs buborékoltató az akváriumban, csak vízforgató, nem hinném hogy tiszta O2.
2012. jún. 26. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tök logikus. Az aljzatban lévő szerves anyagok bomlásterméke. Vagy a laza szerkezet aljzat-ban maradt levegő.
2012. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Az aljzatban nem gyűlik fel oxigén. Miért is tenné? Nem ott fotoszintetizálnak a növények és csupa oxigénfogyasztó folyamat megy végbe benne. Ellenben felgyűlhet ammónia gáz formában van kénhidrogén. Mindkettő veszélyes méreg. A jelenséget okozhatja a túl tömör talaj vagy a túl sok mulm. Gyakori talajporszívózással megelőzhető a baj.
2012. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Porszívózom én, serényen, de akkor még gyakrabban teszem mostantól! A túl tömör talajra mi a megoldás? Nagyobb átmérőjű kavicsok?
2012. jún. 28. 14:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!