Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Áramszünet esetén mi a teendő...

Bamboochatheone kérdése:

Áramszünet esetén mi a teendő egy akváriummal?

Figyelt kérdés
Például egy 3-4 órás áramkimaradás esetén mit lehet tenni a halak jólétéért?
2012. jún. 26. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
6 órán keresztül nem haltak bele de néha ha arra jártam fújtam nekik levegőt (nem a tüdőmből)
2012. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pl óránként egy kevés vízcserét csinálni.
2012. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi sem történik velük. Volt már hogy etetés után elfelejtettem visszakapcsolni a szűrőt. (És elmentünk szegere mozizni). Mivel a fűtő ki van húzva mióta dög meleg van, a szűrőt meg gyakorlatilag szándékosan kapcsoltam ki, így csak a világítás ment nekik amíg az időkapcsoló le nem oltotta. Kb másnap reggel 10kor vettem észre hogy mekkora ökör voltam. 16-18 órát hagytam magukra. Mivel nem vagyok túl telepítve, és a vízminőségem is kiváló, algám sincs, így a halak zökkenőmentesen vészelték át a "mozit". Mivel sem előtte, sem utána nem fordult elő, így nem vagyok trehány csak baleset ért.
2012. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem most ment tönkre 7végén a szűrőm a 165 literes akvárium alatt és kb. 36 órán keresztül csak egy aquael fan1 volt benne. ez is csak a levegőztetést tudja ellátni egy ekkora akvá

riumban, de túlélték a halaim egytől egyig.

tegyél a vízbe egy slagdarabot félóránként és fújj bele, ezzel mozgatod a vízfelszínt és lesz nekik oxigén. de ha nem vagy túltelepíve és van elég növényed akkor ez nélkül is életben maradnak.

2012. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Édesvizi akváriumnál ha a külső szűrőt kihúzom és otthagyom egy napra a fürdőszobában, másnapra elkezd szagosodni, de nem olyan vészesen mintha a tengerinek a szűrődobozát hagynám rothasztani. Lehet hogy azért mert a tengeribe több baktérium van, és azok mikor meghalnak az írtó büdös.
2012. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem 4 óra alatt a bacik többsége elpusztul. Külső szűrőnél ez nem jó, ha épp olyan töltet és már régebbi is, akkor kuka.
2012. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!