Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a bettámnak?...

Mi lehet a baja a bettámnak? Sürgős!

Figyelt kérdés

3-4 napja a víz fenekén van, levegőért felmegy a felszínre, aztán megint vissza. Az úszásán nem vettem észre semmi furcsát. Szűrő megy, 28 fokos a víz (múlt héten hűtenem kellett, mert emeleti szobában van, és felmelegedett). 40 literes akváriumban van. Voltam kereskedésben kérdeztem mi lehet, nem tudták megmondani, gondoltam itt hátha vki okosabb :) Milyen kezelést tudnék neki adni? Vagy vitamint, egyebet? Amúgy eszik rendesen, naponta 3-4 db fagyasztott szúnyoglárvát kap, hetente egyszer pedig lemezes tápot is adok neki. Most egy nap böjtöt tartottam. Szóval mit tehetnék még érte? :(

Töltöttem fel képet, hátha valaki észrevesz valamit, amit én nem.

[link]

[link]



#betegség #betta #víz alja
2012. jún. 27. 13:16
 1/7 anonim válasza:
Nem hűtötted túl hirtelen a vizet?
2012. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a szűrés, vízcserék rendben vannak, akkor koplaltasd. Lehet bélgyulladása a szúnyoglárvától, ha vörös szúnyog. Abból csak ritkán szabad adni.
2012. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy hirtelen hűtöttem volna, azért annyira nem volt hideg a hűtővíz, figyeltem rá.

Ritkán? Január óta van meg a betta, és azt mondták a kereskedésben, hogy szúnyoglárvát kell neki adni(persze én meg el is hittem), tehát kb. az volt a főeledele...:/ Akkor mit adhatok neki? Tubifexem van még itthon, de azt nem eszi meg. Akkor a lemezes tápot kaphatja böjt után?

2012. jún. 27. 14:10
 4/7 A kérdező kommentje:

ilyet kap:

[link]

2012. jún. 27. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ráadásul szárított...

5-6 nap koplalás simán belefér, utána inkább sera gyógytápot adnék, utána pedig fagyasztott kaját, artemia, küklops, daphnia, fehér, fekete szúnyoglárva. Vannak ilyen fagyasztott mixek. Vörösszúnyogot, és szív darálékokat kerüld. Kiegészítésnek lemezes mehet.

2012. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Betták amúgy általában bírják a vörös szúnyogot, de sok hal érzékeny rá, és ha az volt a fő kajája, akkor lehet, hogy ez van a háttérben.

Nem mondom biztosra, de elég valószínű.

2012. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat! :) Remélem meggyógyul...:(
2012. jún. 27. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!