Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 1 pár vitorláshalam 128...

Van 1 pár vitorláshalam 128 literes akváriumba, mitől van az hogy az egyik vitorlásom már 3napja pipál folyamatosan és orral felfelé áll? Enni nem nagyon eszik. Annyit vettem észre rajta, mintha kicsit pufibb lenne mint a párja. Hasvízkór lehet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

hogyha hasvízkóros akkor a szemei is pirosak (legalábbis az enyém még nem lett még pufi, de a szemei már véreresek lettek amikor egyszer régen hasvízkór tombolt az akváriumomban. Sera bactopurral kezeltem és a vitorlás életben maradt, meg egy botia, de a többi hal nem igazán).

Egy hét alatt szépen elmult a szeméről is a pirosság is.

2012. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem hasvízkór vagy még kezdetleges,mert nálam nem pirosak a szemei!Én úgy tudom,hogy a szemeik alapból bepirosodnak ivarérett korukra. Köszi majd lesz valahogy :(
2012. júl. 1. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:

A miénkről van fotóm, de nem volt piros a szeme alapból. [link]

Jó egy kis piros pötty volt benne, de amikor beteg volt, akkor totál az egész szemefehérje vörös volt és durván nézett ki.


Lehet a tiednek akkor inkább az úszóhólyagjával van valami baja, de azt nem lehet gyógyítani.

2012. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ha baktopurral kezelted, akkor nem csoda, ha nem használt, mivel ez a szer nem jó baktériumok(így hasvízkór) ellen. Hiába ez a neve. Csak a baktopur direct alkalmas hasvízkór kezelésére, de azt is csak akkor érdemes használni, ha biztosan járványos hasvízkórról van szó. A bármilyen okból legyengült halakat nagy százalékban a hasvízkór végzi ki. Ez a betegség önmagában nem fertőző, de vannak olyan vírusok, amik legyengítik a halakat, amik sorozatban fognak hasvízkórt mutatni. Ilyenkor nem árt az egész akváriumot gyógyszerezni, viszont ez garantáltan hazavágja a szűrést. Ha csak egy hal gyanús, akkor azt kéne karanténozni első körben.
2012. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy direct volt, már én nem emlékszem annyira, de azt tudom úgy mentem a boltba, hogy hasvízkórra kell valami, és azé megmaradt a 2 hal, csak a kicsik nem, azok meg már dagik voltak a víz alján. Akkor még nem értettem úgy hozzá, csak azt vettem észre, hogy sorra durrannak ki a kis halak.
2012. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!