Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Köveket vettem az akváriumba,...

Köveket vettem az akváriumba, ecetpróbát végeztem rajta. Nem látható pezsgés, de nagyon halkan közelről hallok némi zizegést. Lehet benne mészkő? Betehetem trópusi aksiba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Hát én ecetes követ amugysem raknék bele .Volt hogy forró ecetes vízzel átmostam a köveket és lám 2 nap és elpusztult az összes hal szóval inkább csak forró vizel mosd őket.Csak olyan követ rakj bele amit halas boltban vettél.Az ilyen megtetszik egy kő a Dunából felejtős mert könnyen halállomány pusztulás lehet.
2009. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kicsit talán félreérthető volt, csak tesztet végeztem egy darabon. Meszes kő felszíne elvileg pezseg az ecet hatására. Nem akarom azzal átmosni az egészet.
2009. júl. 10. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem pezseg láthatóan akkor nyugodtan belerakhatod.
2009. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Mészpróbát sósavval végezd. A köveket körültekintően kell megválogatni, mert nem csak a mésztartalom jelent veszélyt a halakra. Óvakodni kell a szép színes, réteges kövektől, mert tartalmazhatnak káros, vízben oldódó anyagokat.
2009. júl. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!