Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nőstény sügérnek is lehetnek...

A nőstény sügérnek is lehetnek a hasalatti úszóin sárga foltok vagy csak a hímeknek van? (maylandia lombardoi)

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 21:38
 1/6 anonim válasza:
lehetnek is meg nem is. de ez biztos
2012. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Frontosa ***** válasza:

A nőstényeknél nagyon ritka a lombardoi-nál (én még csak a hímeken láttam, bár annyira nem figyeltem), de mivel a nemekre ivari dimorfizmus jellemző, nem nehéz megkülönböztetni őket.

Üdv,

2012. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
5-7 centiméteres korban már elkezdenek átváltani. Mégha a nőstényeknél elő is fordulnak ikrafoltok, akár egy, de mindenképp kevesebb, mint a hímeknél.
2012. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy most vált a színe sárgára?
2012. júl. 9. 21:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2012. júl. 9. 21:49
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Függ attól, hogy milyen körülmények között fejlődik. A lombardoinál a legtöbb mbuna sügérrel ellentétben a hímek színe vált át sárgára. 300 liter alatt nincs értelme próbálkozni velük. Minél nagyobbak, annál agresszívabbá válnak. Egy hímhez legalább 3-4 nőstényt kell társítani, különben 300 literben is gond lesz, csak idő kérdése. Régebben tartottam, a lombardoi hímek nem normális halak.
2012. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!