Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Feket törpeharcsáim voltak 3...

Feket törpeharcsáim voltak 3 és szifonarancs sárga és a nőstényt halat 2 fiú hal kergete an őstény narancsárga szifot és valamiért meghalt 1 szem nőstény volt ki ugráltak. A Harcsák miért haltak meg fiatalon?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 17:09
1 2
 1/20 Frontosa ***** válasza:
93%

Na ebből semmit sem értek! Próbáld meg leírni értetően.

Üdv,

2010. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Régen volt az akváriumomba sok hal. 2 fiú szifo fő kergete a víz szűrőre a lány szifot és mikor meghalt kkor vettük észre hogy hol van. Volt 3 törpeharcsám váratlanul meghaltak nem tudom mi lehetet a halál oka. Sok szifo ki ugrált a kiseb testü élt legtováb him szifo meghalt. A haveromnak 1 üveg tálba van 1 hala és nem ugrál ki és egyedül elulszik viz van tálba csak. Szeretnék új szifot és törpeharcsát pároztatni őket.
2010. dec. 3. 19:34
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom... Amit ki tudok silabizálni ebből a katyvaszból, az szörnyű. Nem is tudom, mit mondjak. Az akváriumot érdemes lefedni, bár az olvasottak alapján én is kiugrottam volna a halaid helyében. Szeretnék értelmes tanácsokat adni, de egyszerűen le vagyok döbbenve... Inkább nem is mondok semmit, olvasd el ezt:

[link]

2010. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Fedet az akvárium. És szeretnék szifo és törpeharcsákat tenyészteni. szivbeteg 16 éves fiú vagyok helyesirásom szürnyű olvashatatlan tudom köszi mindenkinek elovlastam érdekes
2010. dec. 3. 19:55
 5/20 Salx Narval ***** válasza:
92%
Őszintén sajnálom, hogy beteg vagy.De ez nem ok arra, hogy felkészületlenül állatokat tarts.Rengeteg oldal áll rendelkezésedre, hogy megismerd az akvarisztika alapjait, ha ezzel megvagy, gyere vissza és segítünk, ha valami nem világos.Ne tarts így halakat, mert megölöd őket.Ha megfogadod a tanácsokat és be is tartod, maguktól fognak szaporodni a xifóid, de egyenlőre szerintem, az életükért aggódj és ne a szaporításukon gondolkodj.
2010. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Előző válaszolo:vagy is elolvasam a fajtákrol amit tudni kell.

Haveromnak van 1 aranyhala és az nem ugrik ki,mert nincsen lefedve üvegtálba van.Amit linket ebben a kérdésemben kaptam elolvastam megértettem felfogtam.

2010. dec. 5. 09:38
 7/20 Frontosa ***** válasza:
84%

Valószínűleg egy pici akváriumban tartod őket és nem maguktól ugrálnak ki, hanem a kergetőzés miatt, amihez ugye nincs helyük. Mekkora az akváriumod?

Ha megfelelő méretű az akváriumod, akkor valami parazita lehet. Nem szoktak a halak dörgölőzni az akváriumban lévő tárgyakhoz? Rendszeres vízcsere van? Hőmérséklet? Szűrés?

Túl hosszú lenne most leírni mi minden tartozik még ehhez a hobbihoz, javaslom olvass sokat utána, az akvarista.hu-n a e-book-ok kezdetnek jók lesznek. Addig is megpróbálok segíteni.

Üdv,

2010. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Salx Narval ***** válasza:
84%
Hát akkor, nyilván tudod már az okát is.A haverodnak is segíthetsz és elmagyarázhatod, hogy nem üvegtálban tartják az aranyhalat.
2010. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Martin vagyok. a nővérem férje tisztitotarégeben a végén mikor 1-2 darab maradt maám tisztitota 1 hím hal maradt annak is vég lett. téglalap alaku akvárium kagylokal kövekel 1 mű növénnyel fatörzs van benne olyan mint ha élethű lenne de nem az.2 him szifó felkergette a nőstényt nem tudtuk hol van halva találtuk meg a víz szűrőn. 3 harcsa volt most az akvárium 2-3 éve üres nincsen benne hal.Víz hőmérséklete nem tudom mennyi lehetet az akvárium ltierét se tudom.De végén lezárva volt akkor volt nyitva ha etetés volt.Zircen lakom szülinaporma kaptam őket.
2010. dec. 5. 11:09
 10/20 Frontosa ***** válasza:
70%

Hát, őszintén szólva millióféle oka lehetett. Ha jól értem már évek óta nincsenek halak. Ha megint szeretnél halakat tartani akkor javaslom előtte sokat olvass és tájékozódj ne csak az adott halakról, hanem magáról az akvarisztikáról is és rengeteg információval felvértezve, újult erővel tudsz belevágni ebbe a fantasztikus hobbiba. Fűtés, szűrés, rendszeres vízcsere, mennyi halat tarthatsz és még ezer féle dologgal kellene tisztában légy, többek között azzal, hogy hogy kell kiszámolni az akvárium térfogatát (hosszúság*szélesség*magasság/1000= ? liter). Ezen az oldalon egy kicsit hosszú lenne mindent elmagyarázni, sajnos. Olvasni, olvasni, olvasni, tapasztalt akvaristáktól tanácsot kérni.

Üdv,


Ui: A haverodtól ne nagyon kérj tanácsot, mert egy fikarcnyit sem ért hozzá. Az akvárium az téglalap alakú és nem gömb vagy félgömb, tál stb.

2010. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!