Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak tényleg annyira...

A halak tényleg annyira hülyék hogy 3mp-es memóriájuk van?

Figyelt kérdés

Akkor nem is kell neki nagy akvárium :D


nem? vagy de?



2012. júl. 8. 21:53
 1/7 anonim válasza:
Aranyhalra szokták főképp mondani... Hogy a többire mennyire igaz, nem tudom. De azért ha a memóriájuk rossz is, élettér kell nekik :)
2012. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire hülyék lennének, akkor nem ugrálnának az üveg előtt, amikor odaállok egy kis tál tubifexxel a kezemben.

Vagy ha csak a kezemet bedugom a vízbe és éppen éhesek, akkor is egyből rohannak oda, mert már tudják, hogy tőlem így szoktak kaját kapni. Meg néha csipesszel adok kaját és ha a csipeszt meglátják az üvegen át, arra is egyből rohannak oda. Na de először nem csinálták az első 1 hétben. Akkor még féltek tőlem, s nem is fogadták el kézből a kaját. Most meg már olyan bátrak, hogy beúsznak a kezembe is.

2012. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Ez csak az okos újságírók találmánya, akik egy kutatásból egyetlen mondatot voltak képesek kiragadni, azt is félreértelmezve. Aztán városi legenda lett belőle. A valódi kísérlet szerint a halak egy labirintusban 3 mp-ig képesek emlékezni rá, merre jártak már, és merre nem. Nem meglepő, a vízben nem sok labirintus van, az ilyen tájékozódáshoz hülyék. De például meg lehet tanítani szlalomozni is a halakat, tehát egyáltalán nem rossz a memóriájuk.
2012. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(persze nem minden hal)
2012. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz...
2012. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem igaz,kimondottan emlekeznek dolgokra,targyakra,egymasra,es fokozatosan szelidithetoek.Pl.a mandzsu csikom meg lehet simogatni.Egyebkent is meg merem kockaztatni,hogy ok kulonleges halak,mert lattuk mar asitozni,hapcizni es csuklani is,es mikor kapott maga melle kis pici tesot,tanitotta,es a pici ugyanolyan lett viselkedesre.Viszont nem viselkedik mind egyforman,mert rajtuk kivul van tobb.Ezenkivul meg idoerzekkel is rendelkeznek,nekem pl.ket pancelos egesz nap eluldogel,aztan pontosan 9kor este elkezdenek eszeveszetten mozgolodni.Kajaltatas fel 10kor van:),szoval meg arra sem foghatom.

Azon csodalkozok,hogy ilyen dolgokat sosem olvasok termeszetbuvarok tollaibol,nem hiszem el,hogy soha senki nem figyelt meg fel ilyenekre.

2012. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Időérzékük az én halaimnak is vannak, mármint hát nem mindegyiknek, de a tengerinek van mert azok éjfélkor elmennek aludni, kivéve a bohóchalat az éjjel is elöl van az sosem alszik :)


Meg most nemrég vettem 2 törpegömbit és azok a boltban kb délután 6 körül már aludtak. Utána nálam is, és hiába égett a villany éjfélig. Aztán este egyszer felkeltettem őket és nagyon kómásak voltak. Mintha azt mondták volna, hogy hagyjál már békén. Napközben meg kint úszkálnak. Nekik is kell egy kis idő mire átszoknak arra az időre ami itt van (amikor ég a villany, mert nálam kb délután 2-kor kapcsol fel és kb éjfélig megy).

2012. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!