Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi Probléma? Van egy...

Gurámi Probléma? Van egy majdnem 100 literes aksim, már valamelyest gyakorlott vagyok az akvarisztikában, szépen békében (probléma nélkül) éldegélnek a halaim.

Figyelt kérdés

A hím törpegurámim mellé szereztem egy párt. Szegény egy hét alatt megdöglött, szerintem már betegen hoztam. Nem adtam fel beszereztem másikat (biztos helyről) és most ugyan azt csinálja mint az első. Nem eszik, kezd fakulni. Mi lehet a probléma? A hím gurámi nagyon jól érzi magát, és a többi hal is rendben van.

Most egyébként a lány gurit kivettem, úgymond karanténba, és próbálom etetgetni...


2009. júl. 12. 14:29
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Csak egy tipp. Halaink elég jól viselik, a vízminőség romlását és a hőmérséklet szélsőségeit, ha ezek a tűréshatáron belüliek és lassan fokozatosan történnek. Lehet, hogy nálad ez történt. Fokozatosan hozzászoktak a halaid egy még elviselhető vízminőséghez, hőmérséklethez, vagy valamilyen anyag jelenlétéhez a vizedben. Ezért fordulhat elő, hogy az idegen hal, amelyiknek hirtelen jön a változás, nincs ideje alkalmazkodni. Megtörténnek e nálad a rendszeres vízcserék, nem használsz e valami adalékot, milyen a PH és a hőmérséklet? Ellenőrizd le az említett dolgokat lehet, hogy itt van a hiba valahol.SN.
2009. júl. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A vízcseréket rendszeresen csinálom az 1/3-os szabályt kövteve. Sok növényem, búvóhelyem van. A vízhőmérsékletem egyenletes, sera szűrőm van illetve sera vízkezelő szereket használok előírás szerint, tehát ilyenféle probléma sztem nincs, de azért köszi
2009. júl. 13. 07:19
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát lehet, hogy igazad van, de nekem nagyon furcsa, hogy kétszer egymás után ugyan az történik. Én azt mondom próbáld legközelebb fokozatosan szoktatni a vizedhez.Írod, hogy van lehetőséged karanténban tartani, akkor nem probléma a fokozatos szoktatás. Én mindig megkérdezem az eladót, hogy nála milyen a víz, használ e valami adalékot és ezt figyelembe véve döntöm el, hogy kell e szoktatási idő és mennyi.A legtöbb esetben alaptalan az óvatosság, de volt már rá példa, hogy fertőzött halat vittem haza. Mindenképp tanácsos a karantén, pláne, ha van rá lehetőséged.SN
2009. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozom
2009. júl. 13. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!