Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amikor használom a bio nitrive...

Amikor használom a bio nitrivec-et akkor ki kell venni a halakat a vízből?

Figyelt kérdés
Vennni szeretnék majd mostanában egy bettát, már mindent beszereztem és amikor adta az állatboltos ezt a bio nitrivec-et akkor azt mondta h 15 cseppet rakjak csak a vízbe minden nep amíg meg nem lesz a hal. (15L-es az akvárium) Csütörtökön voltam megvenni mindent és azt mondta h egy hétig adagolni kell ezt a cseppet és csak utánna telepíthető a vízbe a hal, de viszont a használati utasításon az van, hogy 24 óra elteltével be lehet telepíteni a halakat. Szóval ez most hogyan is van?
2012. júl. 13. 14:47
 1/4 YourDestiny ***** válasza:

Ne vedd meg a halat 24 óra után, én így is várnék egy hetet. Olvasd el, mennyit kell adagolni a vízhez. Én új akvárium indításánál csak egyszer szoktam alkalmazni. Viszont nem értem minek a nitrivec. Ha hajlandó lennél megvárni, amíg kialakul a bacikultúra természetes úton (2-3 hét), nem kéne a vízbe semmilyen lötty. Rosszat nem csinálsz vele, csak épp felesleges pénzkidobás volt.


ui.: 15 literben nem tartható betta és más hal se.

2012. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nitriviccel nem tudom, mert soha nem használtam még olyat, pedig sok halam van. Én úgy szoktam, hogy állni hagyom a vizet 2-3 hétig kb, növényekkel együtt, talajjal együtt, hetente cserélek egy kis vizet benne, aztán bedobom a halat.

De a 15 liternél kb tökmindegy mit csinálsz, az túl kicsi, jobb lenne egy 30 literes, de mindegy. A 15 lityósba csak csigákat tennék a helyedben.

2012. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Még valami. Ha az eladó beszélt rá a 15 literes akváriumra, vidd vissza és vegyél egy min. 30 litereset. Így eleve kész állatkínzás, amire készülsz. Szórj egy csipetnyi halkaját a vízbe, ez elősegíti a bacik szaporodását.
2012. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább nagyobb akváriumra költenél, mint ilyen fölösleget hülye löttyökre.
2012. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!