Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot szeretnék! Lenne...

Akváriumot szeretnék! Lenne pár kérdésem mert nem vagyok jártas a témába! Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
20-30L es akváriumot akarok (nem akarok nagyot csak egy kissebbet és szerintem 20-30literes elég!) mi kellenek bele? mennyibe kerül körülbelül? milyen halakat és mennyit tarthatok benne? (érdekesebb és szebb halakat akarok)
2012. júl. 14. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy kalkulálj, hogy 30 liter épphogy elég, hogy egyáltalán halat tarthass benne, szóval nem lesz valami nagy választék.

[link]

Ezek férnek el benne, de sokuknak lágyítani kell a vizet.

Ha új dolgokat veszel, kb 25.000-ből jön ki, mindenestől.

2012. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát úgy szeretném, hogy valami "raj halat" hogy több kicsit amik együtt úszkálnak vagy 3-4 nagyobbat kb. akkorát mint egy fél tenyér!
2012. júl. 14. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz minimum egy 150-180 literes akvárium kell.


Hasonlót lehet csinálni, mondjuk a fenti oldalról 10-12 amanda lazac, meg 1 pár törpe gurámi, plusz esetleg 1 hím betta. De ehhez is minimum 54 literes akvárium kell.

Ahogy mondtam, 30 literben épphogy lehet halat tartani, társítás ebben szóba se jöhet.

2012. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Vegyél bele egy szűrőt(az levegőztet is!) Nekem egy aquael fan mini plus-om van, de ha 30 litereset veszel akkor lehet, hogy egyel nagyobb kell! Kell bele egy 15 W-os melegítő is. Ezzel meg van oldva a technika.

Kell még az aljára kavics, kellenek vízi növények és egy bujkáló, mert a harcsák és az algaevők nagyon szeretnek sötétben lenni és persze a többi hal is elúszkál benne.

Tehetsz bele köveket és tavi kagylókat is, de ezeket sokszor öblítsd át mielőtt beleteszed az aksiba!és jól válogasd át. Mindenképpen a harcoshal(betta) a legjobb választás szerintem, mivel békés a többi hallal szemben, de ne vegyél mellé nőstényt, mert lehet, hogy olyat választasz, ami egyetlen nőstényt sem tűr meg.Ha betta mellett döntesz, akkor ne vegyél vitorlás halat és semmilyen csipkelődős halakat, mint például a szumátrai díszmárna, neonhalak...Nekem tetrával volt együtt és az sem bántotta, de megcsípte az is párszor.

Guppival együtt is megvannak. Ha nőstény bettát veszel akkor más halakkal is együtt tarthatod, mert annak nincs olyan nagy úszója és békésebbek lehetnek(nálam volt egy kivétel aki egyetlen halat sem tűrt meg!) Nekem torokátum harcsám van és már 3 éve az akváriumom lakója:D

Rajtad áll hogy milyen halakat választasz, de azért remélem tudtam segíteni! Amikor az első akváriumomat beüzemeltem én ezekkel a halakkal kezdtem és jól döntöttem: nőstény betta, torokátum harcsa, albínó algaevő:), 2 guppi hím. Ezekkel a halakkal, ha jól tartod őket nem lesz semmi gond! Vegyél a tetejére csúsztathatós üveg tetőt, mert nekem még a harcsa és a bettáim is egymás után ugrottak ki az aksiból!

Sok szerencsét! :)

2012. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még nano halakhoz is inkább egy 50 literes körülit vegyél, mert ha még sosem csináltál ilyet, a minibe könnyen borul az egyensúly. És a halak szeretnek úszni is, azt is vedd figyelembe. Vagy ha mindenképp kicsit akarsz, akkor kb 1 betta és kész.
2012. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt írják a neten hogy 30 literbe 3-4 szivárványos guppit tarthatsz amik nagyon szépek.
2012. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Vegyél komplett akváriumot.Használttal jobban kijössz,de figyelj,hogy ne legyen öreg,mert idővel elenged a ragasztás.Ha meg több halat akarsz tartani,ahhoz legalább 80liter kell.Nézelődj!

pl.:

[link]

2012. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Még annyi,hogy aránylag kevesebb egy nagyobbal a gond,mert van saját tisztulása.És a halak is szaporodnak,ami nekem a legnagyobb öröm volt.

Eleven szülőkkel kezdj!Mollyk,xifók,guppik tartása a legkönnyebb.

2012. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!