Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy aranyhalas...

Szeretnék egy aranyhalas akváriumot. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Régen voltak aranyhalaim egy 10 literes aksiban, de aztán rá jöttem, hogy az állat kínzás ezért túladtam rajzuk.Most egy 50 literesre gondoltam, de úgy tudom az is elég kicsi.
2011. jún. 28. 10:47
1 2
 1/13 foxicom ***** válasza:
68%
Aranyhal minimum 100-150literbe!
2011. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
...de legfőképp kerti tóba. Az aranyhal nem akváriumba való!
2011. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kerti tóban Koi pontyot szoktak tartani, az aranyhalat általában akváriumban tartják.
2011. jún. 28. 11:22
 4/13 anonim ***** válasza:

"Az aranyhalak hidegvízi állatok, nem bírják a 20 foknál magasabb hőmérsékletet. Ennek ellenére hibásan gyakran tartják együtt trópusi halakkal. Gyakran elkövetett hiba az is, hogy gömbakváriumban tartják. Mivel rövid időn belül hatalmasra nőhetnek, igazából inkább tóba, vagy nagy akváriumba valók (legalább 100-200 liter)."


Ok, tegyük fel, hogy veszel egy ekkora akváriumot. Hogy oldod meg a hűtést nyáron?

Annyi gyönyörű hal van még, ami sokkal jobban mutat akváriumban, miért nem választasz egy olyat?

Betta + 6-8 neon? Szerintem nagyon szép lenne:)

2011. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


minimum 150 literes akvárium kell nekik ne van itt egy Murr nevű emberke, ő nagyon hasznos tanácsokat tud adni. Gfero-ra is nyugodtan hallgass!

2011. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy beláttad a dolgot és túladtál rajtuk.

Én úgy gondolom, hogy egy 150-200 literes akváriumban nagyon jó helyet lehet biztosítani az aranyhalaknak (olyan 3-4 darabnak). Ha ezt tudod biztosítani nekik, tehát olyan házban laksz, ami megfelelően szigetelt és árnyékolt, esetleg van klíma, akkor nyugodtan fogj bele. A kerti tó is bőven felmegy 24 fok fölé a nyári kánikulában.

2011. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Trópusi édesvízi akváriumom van.(50L).Csak szeretnék egy aranyhalakat, mert nekem nagyin tetszenek (azért nem vagyok olyan hülye, hogy be rakjam közéjük), de nyilván az az elsődleges szempont, hogy a halaknak jó legyen.
2011. jún. 28. 11:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor végül is hány fok legyen az akváriumban?Mennyi a maximum?
2011. jún. 28. 11:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Maximum 22-24.
2011. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Semmi esetre se tartsuk az aranyhalakat gömb alakú akváriumba.A halak mozgása következtében vízhullámok keletkeznek, amik az üvegről visszaverődnek a halra.Tehát az érzékeny oldalvonalon keresztül a hal állandóan a saját testképét / echoját érzékeli.Ez tartós stresszhez és az aranyhal ellenálló képességének romlásához vezet.Emellett még sok más hátránya van, a díszhalak gömb alakú akváriumban történő tartásának."


Sera tanácsadó-Az aranyhalas akvárium

2011. jún. 28. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!