Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy guppi lány halat...

Vettem egy guppi lány halat június 22. én, de már volt egy fiú halam is és azt vettem észre hogy a lány egyből terhes lett. Mikorra várható hogy megszülessenek a kicsik?

Figyelt kérdés

elötte volt 2 lány guppim és lehet hogy már idősek voltak vagy nem tudom de hozzájuk vettem a fiút és valami miatt mind2 meghalt terhesen de ők kb 8-9 hétig voltak terhesek.

vajon miért nem szültek meg? a mostani szerintetek megfog szűlni ha nem teszem át egy másik helyre hanem bennhagyom a többi halacska között?



2012. júl. 17. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Párzás után max 1 hónapra megszül.

Hogy valóban megszül e, vagy ő is elpusztul, az az egészségi állapotától és a tartási körülményektől függ.

2012. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 17. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Mikor a hasa hátulja kezd befeketedni akkorra várható a szülés, de amíg nem szokik hozzá az új környezethez addig lehet hogy nem fial meg (én mikor megkaptam az enyémeimet egy barátomtól, már akkor jó nagy volt a hasa de mégsem szült hamarabb 1 és fél - 2 hónapnál). Lehet olyat venni hogy szülőszoba (hálóból készül és ketrecre hasonlít, kis lyukú kell mert a guppi bébik át úszhatnak rajta) Használata: A szülőszobát akazd az akváriumba és mielőtt a halad szülne rakd bele, miután szült vedd ki mert képes megenni kicsinyeit. Azért jó ez a szülőszoba mert a kicsik megismerhetik az akváriumban lévő nagyobb halakat.
2012. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző! Ezt te sem gondoltad komolyan!

Szerinted ha átúsznak a rácson a többi nagyobb halhoz "ismerkedni" akkor a nagyobb halak nem eszik meg őket?!

Az ismerkedés annyiból állna, hogy a nagyok megismerik az újszülöttek ízét...

A szülő hálót ivadék gondozó akváriumba kell rakni, amiben nincs hal!

Így csak az anya tudná megenni őket, de az meg nem fér át a rácson. Így kell használni a szülő ketrecet.

2012. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem félreértetted amit írtam, azt akartam írni hogy a kicsiket a ketrecben kell hagyni amíg fel nem nőnek. És azért kell kis lyukú háló hogy ne ússzanak be a nagy halak közé és ne haljanak meg.
2012. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És úgy ismerhetik meg a felnőtt guppikat hogy nem lesz belőlük táplálék.
2012. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont ma vettem egy ilyet guppiknak de nagy lyukút vettem és átúsztak rajta, aztán újra kifogtam őket és a háló helyett harisnyát húztam rá és így már nem tudnak átmenni rajta.
2012. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!