Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgős! Ereszt az akváriumom!?

Sürgős! Ereszt az akváriumom!?

Figyelt kérdés

Az akvárium alján van egy repedés. Észrevettem, hogy az akvárium alatt a polc is vizes. Meg lehet javítani valahogy az üveget? Van valami módszer, hogy ne eresszen?

Köszi a tanácsokat!


2012. júl. 17. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Halakat vödörbe, akvárium leenged, holnap venni FBS szilikont (vagy ma éjjel a Tescóban).


Belülről bekenni, egy napig hagyni száradni, aztán visszatenni mindenkit.

2012. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy újat, nem hinném hogy meg lehet javítani. És szedd ki a berendezést mielőtt eltörik és elönti a polcot és a szobát.
2012. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez egy beépített akvárium sőt igazából terrárium mert tűzhasú gőték lennének benne és ezért víz is kell bele. Az alján is beépített aljzat van tehát nem lehet hozzáférni az üveghez. Alulról kellene valahogy megjavítani. Lehetséges ez? Az terrárium nem nagy 20 literes.

Köszi a segítséget!

2012. júl. 17. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Kivülröl is meg lehet javítani. egy másik üveget ragasztasz a repedésre szilikonnal. de ehez természetesen száraznak kell lennie, hisz a szilikon nedves felületre nem tapad.
2012. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jaa... és nem árt, ha a repedés végébe belefursz egy vékony üvegfúróval, hogy tovább ne hasadjon!
2012. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt. Én is csak ugyan ezt tudnám javasolni amit előttem már okosan leírt valaki. Alulról egy ugyan akkora üveglappal leragasztani, "meg papucsolni" az akváriumot. Természetesen csak FBS ragasztót használj hozzá, (drága de legalább megköt ). Ja, és ne csak a széleit ragaszd körbe, hanem a repedés körül mindenképp egy nagy pacát, majd úgy rendesen mindenhová nyomva, hogy az üveglap egyenletesen feküdjön fel, elkerülve ezzel az újabb repedés kialakulásának kockázatát.
2012. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, már meg is van hozzá az üveglap és rá is fogom ragasztani hamarosan. :D
2012. júl. 18. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!