Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS FONTOS! Ereszt az akvárium...

SOS FONTOS! Ereszt az akváriumom a ragasztásnál mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
hát akk az valszeg terráriumnak készült,nem akváriumnak :/
2012. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Halakat vedd ki valami edénybe kisebb akváriumba ereszd le az akváriumot ! Vegyél víz álló sziloplasztot és ha kiszáradt az akváriumod akkor azzal ragaszt meg!
2012. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy ahogy az utolsó írja!:)

Nekem nem 1 akváriumot kellett ragasztanom!:D

2012. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 hónapja megvan szóval akvárium

szerencsére a tetejétől 10 cm-re ereszt, így nem jó ha 20 cm vizet leszívok és 30 marad mert 165 liter az akvárium és a halakat meg a növényeket nem igazán tudnám hova tenni?

az esőztetőt is a víz alá teszem hogy ne is csobogjon a víz és ne is menjen oda fel egy csepp sem.

2012. jan. 18. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki a halakat belőle, rakd el a víz nagy részét. Szűrővel fűtővel mindennel.

Szedd ki az aljzatot a növényeket mindent. Töröld szárazra az akváriumot. Vegyél FBS ragasztót. Ha az alján ereszt, akkor még üvegcsíkokkal meg szoktam erősíteni. 5 milis üvegből szoktam vágni 2 centis csíkokat és azokat körbe beragasztom az akváriumba így dupla akkora a ragasztó felület. Nyugi aljzat el fogja takarni. Nem lesz gusztustalan. A függőleges éleket is újra szoktam ilyenkor húzni belülről, de azt már üveg csíkok nélkül. Nekem pl. az új akváriumot is be kellett ragasztanom mert az is folyt az első víztöltésnél. Így mondhatom hogy tuti a siker.

2012. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi már látom a válaszod. Engedj le annyi vizet hogy biztonságosan hozzáférj, ne legyen vizes, és ragaszd meg belülről FBS el. 24 órát hagyd száradni. Majd visszatöltheted a vizet.
2012. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk biztos, hogy végighúznám az egész oldalt. Lenn mégnagyobb az igénybevétel, ha legközelebb ott ereszti el, akkor nézhetsz. Szerintem örülj, hogy nem történt nagyobb baj, és elővigyázatosságból ragaszd meg rendesen.
2012. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk Tény.
2012. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
100%

Én is az elővigyázatosságra szavazok. Ha 2 hónap után ereszt, akkor ott komoly gond van a ragasztás minőségével vagy az akvárium megtervezésével. Később is bekövetkezhet és lehet hogy sokkal súlyosabb lesz, gondolj bele ha közben még nem is vagy otthon mi lesz az akváriummal meg a lakással.


Milyen vastag üvegből van és vannak-e keresztmerevítők? Ha az üveg túl vékony, akkor egyrészt kicsi a ragasztási felület, másrészt jobban hordósodik, ami feszíti a ragasztást.


Az egész oldal végigragasztása mellett elgondolkoznék a keresztmerevítők megerősítésén is.

2012. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ez egy régi akvárium csak most lett újra használatba véve és egy kicsit sérült a ragasztás.

10 mm-es üvegből van és körbe az összes élén valami vastagabb vas(ugyan az mint az állvány 4 lába) van szóval az megtartja az egészet

2012. jan. 18. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!