Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel táplálkozik a postakürt...

Mivel táplálkozik a postakürt csiga?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

postással. Amit nem eszik meg azt lefagyasztod, jó lesz későbbre :)


Ez a csiga mindenevő, de leginkább a növényi táplálékot kedveli. De elpusztítja minden fajta elhalt növénymaradékokat és ételmaradékokat az aljzatról. Ha túl sokat rakunk egy kis helyre, akkor a kevés táplálék miatt előfordulhat, hogy a növényeket kezdi megenni. De az a veszély is fennáll, hogy a hal- vagy a csigapetéket eszi meg.

2012. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit tegyek, nem sokára növényeket teszek az akváriumomba és nem akarom hogy megegyék.
2012. júl. 18. 11:33
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ez a csiga rá se néz az egészséges növényekre. Az akváriumom csurig van növényekkel, finom, sallangos levelű fajtákkal is, és az évek alatt még soha nem rágtak meg egészséges növényt. A pusztuló leveleket viszont imádják, a hal és a garnélatápot is, a haltetem pedig a kedvencük. Az algabevonatokat úgy-ahogy fogyasztják, csodát mondjuk nem tesznek. De a tényleges fő táplálékuk a bomlásban lévő szerves anyag, és azon belül is a fehérjedús a kedvencük.
2012. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy a nagy tányércsigára gondolsz?
2012. júl. 18. 14:50
 5/6 Platypus ***** válasza:

Nagy tányércsigát senki sem tart akváriumban. Na jó, majdnem senki. Nekem volt, de csak azért, hogy valakinek tényleg legyen. Ez egy nagyméretű hazai faj, és nem bírja túl jól az akváriumi körülményeket. Ezt a nevet tévesen használják a postakürt csigára, ezért tűnik úgy, hogy gyakori akváriumban.


Nekem postakürt csigából van 3 színváltozat, és ezen kívül még 3 különböző fajba tartozó kistestű csigám. Soha nem volt még gondom növényrágással, pedig nem ma kezdtem az akvarizálást. A növények pusztulása és a csigák elszaporodása gyakran esik egybe, de az ok pont fordított. Nem a csiga irtja ki a növényt, hanem a pusztuló növényen szaporodnak el a csigák.

2012. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is itt van sok postakürt és hozzá nem nyúlnak a növényekhez. A Tetra wafer mix a kedvenc kajájuk, beszórok kicsit, mind odajön előre és ki lehet szedni ha sok van.


Viszont óriás almacsigák csak 3 napig voltak itt, mert 1 nap alatt 1 csiga lezabálta a Monosolenium mohámnak a felét. A másik felment az akvárium tetejére, és a békalencsét ette, de úgy, hogy kinyit száj, egy levél bekap, eltellik 3 másodperc, kinyit száj, még egy levél bekap - és ezt így egész nap megállás nélkül. 3 nap alatt, elfogyott majdnem az össze békalencse, mondjuk annak még örültem is, de a mohát elvettem tőlük. Közben dobtam be nekik sok tabletta kaját is, de az is eltűnt, és utána a többi növényt kezdték zabálni. Direkt néztem hogy mit művelnek, azért tudom. Úgyhogy végülis eladtuk őket.

2012. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!