Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyenkor is menjen a szűrő?

Ilyenkor is menjen a szűrő?

Figyelt kérdés
Félek, hogy ha elutazunk és megy a szűrő és mondjuk zárlatos lesz akkor leég a ház. Ilyen helyzetben mit tudok tenni, mármint elutazás előtt? Mert lekapcsolnám csak akkor mondjuk 1 hét múlva mit tudok csinálni?
2012. júl. 18. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel ha épp elmentek dolgozni, vagy boltba akkor is leéghet.

De a szűrőnek folyamatosan menni kellene.

Mi tettünk a világításra és a szűrőre ilyen időzítő kapcsolót,azt este automatikusan lekapcsol, reggel vissza.

2012. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 YourDestiny ***** válasza:
72%
Jah, ha több mint egy-két órára kikapcsolod a szűrőt, a baciknak annyi, a biológiai szűrésed gyakorlatilag nulla! Minden haladnak annyi lenne, mire egy hét után hazeérsz.
2012. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
*hazatérsz
2012. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kzs ***** válasza:
72%

A szűrőnek folyamatosan mennie kell. Non-stop.

Minimálisat fogyaszt, és nagyon megbízhatóak. Efelől ne aggódj.

2012. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Szedjél frontint, vagy szívj el egy spanglit, hogy megnyugodj. Ennyit tehetsz, de a szűrőt akkor se kapcsolhatod ki.

Bár lehet hogy a drogot hanyagolni kéne, ha már így is ilyeneket képzelődsz, hogy egy szűrőtől le tud égni a ház.

2012. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelő vagyok, de ez mellékes.

Rendszerint az akvaristák túlnyomó többsége a szűrőt víz alá dugja.(hülye lenne a szekrény tetején járatni) Tűz keletkezésének alap feltételei.

1. Égéshő. Ez ugye nem lesz meg, mert hogy víz alatt van. Ugorjunk.

2. Éghető anyag. Ez megvan, műanyag tud égni. (de nehogy azt hidd hogy most megfogsz)

3. OXIGÉN!!!!!! Ha az elektromos zárlat rendelkezik Mózes képességeivel, és a vízválasztás módszerével a levegő oxigénjét le tudja juttatni a víz alatt lévő motorhoz, és gondoskodik hogy a motort a víz ne tudja körülvenni, Igen tűz keletkezhet! Minden más esetben kizárt hogy a szűrő lángra lobbantaná a kanapét.


Fontold meg! A fűtőt húzd ki, és a világítást is csak mondjuk minimumon járasd. (persze ha van mód lekapcsolni néhány fénycsövet.

Amennyiben egy fénycsöved van, feltételezem 30W alatti. Ez esetben működhet időkapcsolóval. A 30W os világításból következtethető hogy nincs nagy szűrőd, tehát 4-max 6W ot fogyaszt. Így az össz fogyasztásod max 30-34W ra tehető, fűtő nélkül.

Ez 0,2 ampert jelent. Lefordítom. A sodrott vezetékből kihúznál 2 hajszálvékony drótot, és csak arra kötnéd az elosztódat amiről az akvárium üzemel akkor sem olvadna el. Ez esetben kijelenthetem, sem az elektromos fali aljzat, sem az elosztós hosszabbító kontakt hibájából eredő melegedés nem okozhat üzemszerű használat során 0,2A-al terhelve tüzet. Ahhoz valami nagyon rendkívülinek kellene történni. Az pedig hogy a szűrő okozzon tüzet.... hagyjuk. VÍZ ALATT VAN B::MEG

2012. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én egyik alkalommal benyúltam a vízbe és valami megrázott. Azt hittem, hogy a lámpa, hát kíhúztam, de a halak ott úszkáltak benne és semmi bajuk nem volt. Megint belenyúlok, megint megráz. Nézem hogy mi van, hát utána kihúztam a szűrőt és akkor már nem rázott.


Aztán rájöttem, hogy az volt a gond, hogy a mini eheim 2006-os szűrőmet, egy kicsit brutálisan tisztítottam, tehát fogtam a drótjánál fogva kirángattam a vízből, és a drót egy kissé kiszakadt a tövénél.


És volt egy olyan szűrőm is, ami meg leállt, és nem indult be többet. Az sem égett gyulladt ki, csak kerregett egy kicsit, aztán elhallgatott örökre.

Szóval ez nem para. Semmi nem történt, a biztosítékot sem csapta le, nem is füstölt, csak leállt.

2012. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
utolsó a te sztorid azért elég durva :O neked nem lett bajod? csak megcsípet vmi ? h h. nem lett baja a halaknak ?
2012. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Légpumpás szivacsszűrőm van!
2012. júl. 19. 10:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Annak meg pláne menni kell, az amúgy se olyan nagy hatásfokú!
2012. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!